1 | 20.12.18 17:56 | |
Токай Р.Н. Викласти Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2019 рік в новій редакції, що додається:
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
НА 2019 РІК
м. Сокаль
2019 рік
Затверджено Голова Сокальської районної державної адміністрації ______________ Р.Н.ТОКАЙ «__» __________ 20__ року МП |
|
Затверджено Голова Сокальської районної ради ________________ М.ПАСЬКО «__» __________ 20__ року МП |
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
НА 2019 РІК
Погоджено Голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Сокальської районної ради _______________ В.ПОГРАНИЧНИЙ «__» __________ 20__ року |
Погоджено Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення Сокальської районної ради ________________ М.ПОЛІЩУК «__» __________ 20__ року |
|
Погоджено Начальник відділу житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської районної державної адміністрації ________________ С.ШЕВЧУК «__» ________ 20__ року |
Погоджено Начальник фінансового управління Сокальської районної державної адміністрації _________________ Г.ЛЕОНОВА «__» ________ 20__ року |
|
Начальник управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації _______________ В.ОГІНСЬКИЙ «__» __________ 20__ року |
||
2019 рік
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 РІК
1. Загальна характеристика
Програма с є програмою соціального захисту малозабезпечених верств населення на 2019 рік.
Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про соціальні послуги”, “Про охорону дитинства”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інших законодавчих документів, рішень, розпоряджень голови районної державної адміністрації, що гарантують соціальні права, передбачені Конституцією України.
2. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
Упродовж останніх років одним з першочергових завдань держави та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян, які гостро потребують матеріальної допомоги.
У першу чергу негативні наслідки економічних проблем відчувають незахищені верстви населення. Зокрема, при реалізації даної Програми допомогою можуть скористатися діти-інваліди (з діагнозом дитячий церебральний паралічем ДЦП); громадяни яким виповниться 100, 105, 110 років; сім’ям, які складаються з двох та більше інвалідів І, ІІ групи та дітей інваліди; інваліди по зору І та ІІ групи; одинокі інваліди І та ІІ групи; постраждалі в наслідок аварії на ЧАЕС; членам родин військовослужбовців що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан; сім’ї загиблого учасника (АТО); діти учасників бойових дій АТО; демобілізовані учасники бойових дій АТО; ветерани національно-визвольних змагань.
3. Мета Програми
Сприяння вирішенню матеріально-побутових, медичних проблем соціально незахищених верств населення районну, підтримки та реабілітації демобілізованих учасників бойових дій АТО та сімей загиблих учасників АТО.
Створення умов для ефективної підтримки матеріального стану малозабезпечених категорій громадян шляхом надання цільової адресної грошової допомоги.
Основна мета Програми полягає в покращенні матеріального стану малозабезпечених громадян шляхом надання їм адресної допомоги, покриття частини витрат на лікування дітей-інвалідів в Міжнародній клініці відновного лікування м.Трускавець, підтримки та реабілітації демобілізованих учасників бойових дій АТО та сімей загиблих учасників АТО .
4. Перелік заходів та результативність показників Програми.
4.1. Заходи з підтримки дітей та осіб з інвалідністю.
4.1.1. Покриття частини витрат на лікування дітей з інвалідністю (з діагнозом ДЦП) в Міжнародній клініці відновного лікування м. Трускавець
4.1.2. Грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг.
4.3. Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи
4.4. Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан.
4.5. Підтримка осіб які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та членів їх сімей.
4.5.3. Відпочинок дітей військовослужбовців.
4.5.4. Підтримка соціальних заходів.
4.5.5. Забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО
4.6.1. Санаторно – курортне лікування.
4.6.2. Пільги з послуг зв’язку.
4.7. Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років.
Реалізується шляхом надання одноразової грошової допомоги особам яким виповнилось 100, 105, 110 років.
До результативних показників Програми належать:
1. показники затрат:
1.1. сума коштів яка витрачена на реалізацію Програми.
2. показники продукту:
2.1. кількість громадян, які мали право скористатися Програмою.
3. кількісні показники:
3.1. кількість громадян, які скористалися реалізацією заходів Програми;
4. якісні показники:
4.1. відсоток забезпечення (задоволення) відповідними соціальними послугами одержувачів до загальної їх кількості.
Фінансування заходів Програми в межах затверджених видатків здійснюється головними розпорядниками коштів:
6.1.1. Покриття частини витрат на лікування дітей з інвалідністю (з діагнозом ДЦП) в Міжнародній клініці відновного лікування м. Трускавець.
Право на оплату за лікування в ТзОВ «Міжнародній клініці відновного лікування» м.Трускавець мають діти з діагнозом дитячого церебрального паралічу, які зареєстровані на території Сокальського районну і знаходяться на обліку в КП Сокальська ЦРЛ.
Рішення про перелік дітей, які мають право на оплату за лікування приймається Комісією, яка створюється та рішення якої затверджується розпорядженням голови райдержадміністрації.
Головний розпорядник коштів оплачує послуги лікування дитини в ТзОВ «Міжнародній клініці відновного лікування» на підставі укладеної угоди та акту виконаних робіт з лікування, без проживання та інших витрати.
Заява на оплату за лікування подається одним із батьків дитини, або уповноваженою особою до якої додаються:
6.1.2. Грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг.
Реалізується шляхом надання одноразової грошової допомоги на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг, а саме:
Якщо заявник одночасно має право на отримання допомоги по декількох пунктах, то надається (виплачується) одна з них за його вибором.
Виплата допомоги призначається автоматично, якщо заявник отримував її у попередньому бюджетному році за аналогічною Програмою.
При первинному зверненні допомога призначається управлінням соціального захисту населення на підставі заяви особи, яка потребує допомоги до якої додаються:
Підстави для відмови у призначенні допомоги:
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
Грошова допомога (надалі – допомога) виплачується щомісячно учасникам визвольних змагань (учаснику бойових дій УПА; вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня) в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації учасник визвольних змагань в Сокальському районі.
Особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
При первинному зверненні допомога призначається управлінням соціального захисту населення з місяця звернення за нею.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувач або член сім'ї зобов'язаний у 10- денний термін повідомити про це управління соціального захисту населення відповідною заявою.
Виплата адресної грошової допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставин, які є підставою до її припинення.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Повернення надмірно виплачених коштів проводиться згідно норм чинного законодавства.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.3. Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Грошова допомога виплачується одноразово особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи в Сокальському районі.
Підставою для виплати є подання на виплату, в якому зазначається прізвище, ім’я по батькові, паспортні дані, номер облікової картки платника податку особи, яка має право на допомогу.
Виконавець заходу виплачує кошти одержувачу на особовий рахунок отримувача допомоги або поштове відділення.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.4. Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан.
1) Грошова допомога виплачується одноразово учасникам бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи в Сокальському районі.
Підставою для виплати є подання на виплату, в якому зазначається прізвище, ім’я по батькові, паспортні дані, номер облікової картки платника податку особи, яка має право на допомогу.
Виконавець заходу виплачує кошти одержувачу на особовий рахунок отримувача допомоги або поштове відділення.
2) Грошова допомога виплачується одноразово одному із членів сім’ї, родини військовослужбовця що загинув під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан, який на час загибелі був зареєстрований на території Сокальського районну, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Підставою для виплати є подання Сокальського районного військового комісаріату з визначеним списком осіб, які мають право на виплату грошової допомоги в якому зазначається прізвище, ім’я по батькові, паспортні дані, номер облікової картки платника податку та, особовий рахунок в банку.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.5. Підтримка осіб які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та членів їх сімей.
1) кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби;
2) особі, яка здійснила поховання загиблого військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС);
3) особі, яка здійснила поховання військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та помер під час відпустки, та осіб, які мали статус (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій) після звільнення з військової служби або демобілізації;
4) особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності;
5) кожному члену сім’ї військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та потрапив у полон вимушено, рахується такими що тимчасово відсутній у частині (безвісті пропавши).
До членів сім’ї належать - неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І - ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, батьки, один з подружжя, який не одружився вдруге.
У разі первинного звернення особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
Допомога відповідно до абзацу «1», «4», «5» виплачується при умові, що заявник зареєстрований або фактично проживав на території Сокальського району.
Допомога відповідно до абзацу «1», «4», «5» призначається автоматично, якщо заявник отримував дану допомогу у попередньому бюджетному році за аналогічною Програмою.
Кошти виплачуються через поштове відділення або особовий рахунок отримувача допомоги.
6.5.2. Одноразова грошова допомога особі, яка опинилась при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право на одноразову грошову допомогу мають особи, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право та розмір допомоги визначається Комісією, склад якої та порядок надання допомоги затверджується розпорядженням голови райдержадміністрації.
Підставою для здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги є розпорядження голови районної державної адміністрації про надання одноразової матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Комісії.
Отримання особою одноразової матеріальної допомоги відповідно до цього заходу Програми не є підставою для відмови в отриманні матеріальної допомоги з інших джерел.
Допомога, яка належала її одержувачу і залишилася не отриманою у зв’язку з його смертю підлягає поверненню.
6.5.3. Відпочинок дітей військовослужбовців
Право на безкоштовне оздоровлення мають діти віком від 7 до 17 років, падчерка та падчерок учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС).
Відпочинок дітей організовується з дотриманням Закону України від 4 вересня 2008 року № 375–VІ "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
Тривалість відпочинкової зміни не менше 14 днів.
Першочергове право на оздоровлення мають діти загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС).
Відпочинком охоплюються діти виключно, які зареєстровані та проживають на території Сокальського районну.
Путівкою не забезпечується дитина, яка охоплена відпочинком чи оздоровленням за рахунок районного, обласного чи державного бюджету, крім пришкільних таборів.
Для отримання путівки подається:
6.5.4. Підтримка соціальних заходів
Заходи, які проводяться за участі учасників бойових дій, осіб з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, учасників визвольних змагань та інших категорій громадян охоплених заходами даною програми можуть бути профінансовані в межах фінансового ресурсу виділених на реалізацію даного заходу.
Перелік основних заходів:
6.5.5. Забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО
Реалізується шляхом фінансування соціальних гарантій та пільг бійцям добровольцям які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), які отримали статус бійця - добровольця АТО за рішенням Львівської обласної ради.
В ході реалізації заходу забезпечується фінансування соціальних гарантій та пільги для бійців - добровольців АТО на рівні соціальних гарантій та пільги учасників бойових дій передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та інших законодавчих та нормативних документів.
Порядок реалізації соціальних гарантій та пільги здійснюється в межах чинного законодавства, які реалізують дані права для учасників бойових дій.
Допомога виплачується лише особам, які зареєстровані у Сокальському районі.
Підставою для виплати допомоги є подання Сокальського районного військового комісаріату.
Кошти виплачуються на особовий рахунок отримувача допомоги.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінюватись при прийняті відповідного рішення.
6.6. Надання пільг окремим категоріям громадян.
6.6.1. Санаторно – курортне лікування.
Забезпечення санаторно – курортними путівками здійснюється відповідно до Порядку забезпечення санаторно – курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 187.
Право на оздоровлення мають особи з інвалідністю в наслідок війни, члени сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, бійці - добровольці АТО (за рішенням Львівської обласної ради), особи з інвалідністю віднесених до категорії І щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, учасники визвольних змагань.
Санаторно – курортне оздоровлення відбувається шляхом укладання трьохстороннього договору, враховуючи медичний висновок та бажання заявника щодо закладу в якому бажає оздоровитись.
Гранична вартість путівки не може перевищувати розміру встановленого нормативними актами для даної категорії громадян. Різниця, яка перевищує граничну вартість оплачується безпосередньо заявником.
Оплата здійснюється на підставі укладеного трьохстороннього договору, на рахунок оздоровчого закладу.
6.6.2. Пільги з послуг зв’язку.
Право на пільгу з послуг зв’язку мають громадяни, яким передбачено дана пільга відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про охорону дитинства".
Порядок надання пільги надається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстру осіб, які мають право на пільги».
Період компенсації 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року.
6.7. Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років.
Грошова допомога виплачується одноразово особі, якій виповнилось 100, 105, 110 років, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи в Сокальському районі.
Підставою для виплати є подання на виплату до, якого доється копія паспорту особи яка претендує на допомогу; копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); довідка органу місцевого самоврядування, яка підтверджує місце реєстрації особи в Сокальському районні.
Сума допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення. (З проекту 2019 року)
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію дій що до реалізації Програми здійснює управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.
Відповідальність за виконання Програми покладається на заступника голови районної державної адміністрації, до обов’язків якого належать питання соціального захисту населення, і керівника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації..
Контроль за станом реалізації Програми здійснює постійна комісія з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення Сокальської районної ради.
Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації щорічно до 25 січня подає інформацію про стан виконання Програми.
Додаток 1 до Програми соціального захисту окремих
категорій населення Сокальського району на 2019 рік
Розмір грошових допомог
Встановити розміри виплат, а саме:
1. Одноразова грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг (особам з інвалідністю І та II групи, які спільно зареєстровані та проживають, з особами, які мають інвалідність І та II групи, дітьми з інвалідністю; особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи; одиноким особам з інвалідністю І та ІІ групи, за умов перебування на обслуговування відділення соціальної допомоги вдома Сокальського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)) в розмірі 0,5 тис. грн. на особу.
2. Грошова допомога учасникам визвольних змагань, виплачується щомісячно, в розмірі:
- учасник бойових дій УПА в сумі 300,0 грн.;
- вдова учасника бойових дій УПА; вдова політв’язня в сумі 100,0 грн.
3. Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується одноразово, у розмірі – 0,5 тис. грн. на особу.
4. Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан, виплачується одноразово, в розмірі:
- неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І – ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років – 5,0 тис. грн.;
- члени сім’ї загиблого, які мають інвалідність І чи ІІ групи – 5,0 тис. грн.;
- працездатні члени сім’ї загиблого, члени сім’ї загиблого, які досягли пенсійного віку – 2,5 тис. грн.
6. Грошова допомога особі, яка здійснила поховання загиблого військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), вплачується одноразово, в розмірі – 15,0 тис. грн.
7. Грошова допомога особі, яка здійснила поховання померлого військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та помер під час відпустки, та осіб, які мали статус (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій) після звільнення з військової служби або демобілізації, вплачується одноразово, в розмірі – 15,0 тис. грн.
8. Грошова допомога особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, вплачується одноразово, в розмірі – 3,0 тис. грн.
9. Грошова допомога члену сім’ї військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та потрапив у полон вимушено, рахується такими що тимчасово відсутній у частині (безвісті пропавши), виплачується одноразово в розмірі:
- неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І – ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років – 5,0 тис. грн.;
- члени сім’ї загиблого, які мають інвалідність І чи ІІ групи – 5,0 тис. грн.;
- працездатні члени сім’ї загиблого, члени сім’ї загиблого, які досягли пенсійного віку – 2,5 тис. грн.
10. Грошова допомога особам, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, виплачується одноразово в розмірі - 3,0 тис. грн. на особу.
11. Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років, виплачується одноразово, в розмірі - 3,0 тис. грн. на особу.
Додаток 2 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальського району на 2019 рік
1. Ініціатор розроблення програми – управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації
2. Дата, номер документа про затвердження програми – рішення Сокальської районної ради №____ від __________ року
3. Розробник програми - управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації
4. Співрозробники програми -
5. Відповідальний виконавець програми - управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації
6. Учасники програми -
7. Термін реалізації програми - 2019 рік
7.1. Етапи виконання програми -
8. Загальний обсяг фінансових – 1466,12 тис. грн.
у тому числі:
8.1. коштів районного бюджету – 1466,12 тис. грн.
8.2. субвенція місцевих рад – 0,0 тис. грн.
Керівник установи -головного
розпорядника коштів-
начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.
соціального захисту населення
Сокальської райдержадміністрації
Відповідальний виконавець Програми-
начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.
соціального захисту населення
Сокальської райдержадміністрації
1. Загальна характеристика
Програма с є програмою соціального захисту малозабезпечених верств населення на 2019 рік.
Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про соціальні послуги”, “Про охорону дитинства”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інших законодавчих документів, рішень, розпоряджень голови районної державної адміністрації, що гарантують соціальні права, передбачені Конституцією України.
2. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
Упродовж останніх років одним з першочергових завдань держави та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян, які гостро потребують матеріальної допомоги.
У першу чергу негативні наслідки економічних проблем відчувають незахищені верстви населення. Зокрема, при реалізації даної Програми допомогою можуть скористатися діти-інваліди (з діагнозом дитячий церебральний паралічем ДЦП); громадяни яким виповниться 100, 105, 110 років; сім’ям, які складаються з двох та більше інвалідів І, ІІ групи та дітей інваліди; інваліди по зору І та ІІ групи; одинокі інваліди І та ІІ групи; постраждалі в наслідок аварії на ЧАЕС; членам родин військовослужбовців що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан; сім’ї загиблого учасника (АТО); діти учасників бойових дій АТО; демобілізовані учасники бойових дій АТО; ветерани національно-визвольних змагань.
3. Мета Програми
Сприяння вирішенню матеріально-побутових, медичних проблем соціально незахищених верств населення районну, підтримки та реабілітації демобілізованих учасників бойових дій АТО та сімей загиблих учасників АТО.
Створення умов для ефективної підтримки матеріального стану малозабезпечених категорій громадян шляхом надання цільової адресної грошової допомоги.
Основна мета Програми полягає в покращенні матеріального стану малозабезпечених громадян шляхом надання їм адресної допомоги, покриття частини витрат на лікування дітей-інвалідів в Міжнародній клініці відновного лікування м.Трускавець, підтримки та реабілітації демобілізованих учасників бойових дій АТО та сімей загиблих учасників АТО .
4. Перелік заходів та результативність показників Програми.
4.1. Заходи з підтримки дітей та осіб з інвалідністю.
4.1.1. Покриття частини витрат на лікування дітей з інвалідністю (з діагнозом ДЦП) в Міжнародній клініці відновного лікування м. Трускавець
4.1.2. Грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг.
- Заходи з підтримки учасників визвольних змагань
4.3. Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи
4.4. Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан.
4.5. Підтримка осіб які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та членів їх сімей.
- Виплата одноразової грошової допомоги.
4.5.3. Відпочинок дітей військовослужбовців.
4.5.4. Підтримка соціальних заходів.
4.5.5. Забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО
- Грошова допомога особам, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України.
4.6.1. Санаторно – курортне лікування.
4.6.2. Пільги з послуг зв’язку.
4.7. Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років.
Реалізується шляхом надання одноразової грошової допомоги особам яким виповнилось 100, 105, 110 років.
До результативних показників Програми належать:
1. показники затрат:
1.1. сума коштів яка витрачена на реалізацію Програми.
2. показники продукту:
2.1. кількість громадян, які мали право скористатися Програмою.
3. кількісні показники:
3.1. кількість громадян, які скористалися реалізацією заходів Програми;
4. якісні показники:
4.1. відсоток забезпечення (задоволення) відповідними соціальними послугами одержувачів до загальної їх кількості.
- Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми
Фінансування заходів Програми в межах затверджених видатків здійснюється головними розпорядниками коштів:
- управлінням соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації;
- Порядок реалізації заходів Програми
6.1.1. Покриття частини витрат на лікування дітей з інвалідністю (з діагнозом ДЦП) в Міжнародній клініці відновного лікування м. Трускавець.
Право на оплату за лікування в ТзОВ «Міжнародній клініці відновного лікування» м.Трускавець мають діти з діагнозом дитячого церебрального паралічу, які зареєстровані на території Сокальського районну і знаходяться на обліку в КП Сокальська ЦРЛ.
Рішення про перелік дітей, які мають право на оплату за лікування приймається Комісією, яка створюється та рішення якої затверджується розпорядженням голови райдержадміністрації.
Головний розпорядник коштів оплачує послуги лікування дитини в ТзОВ «Міжнародній клініці відновного лікування» на підставі укладеної угоди та акту виконаних робіт з лікування, без проживання та інших витрати.
Заява на оплату за лікування подається одним із батьків дитини, або уповноваженою особою до якої додаються:
- копія паспорту особи яка звернулися за оплатою;
- копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- довідка про склад сім’ї;
- копія медичної довідки, яка підтверджує інвалідність та діагноз (ДЦП)
6.1.2. Грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг.
Реалізується шляхом надання одноразової грошової допомоги на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг, а саме:
- особам з інвалідністю І та II групи, які спільно зареєстровані та проживають, з особами, які мають інвалідність І та II групи, дітьми з інвалідністю;
- особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи;
- одиноким особам з інвалідністю І та ІІ групи, за умов перебування на обслуговування відділення соціальної допомоги вдома Сокальського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (надалі – заявник).
Якщо заявник одночасно має право на отримання допомоги по декількох пунктах, то надається (виплачується) одна з них за його вибором.
Виплата допомоги призначається автоматично, якщо заявник отримував її у попередньому бюджетному році за аналогічною Програмою.
При первинному зверненні допомога призначається управлінням соціального захисту населення на підставі заяви особи, яка потребує допомоги до якої додаються:
- копія паспорту;
- довідки про склад сім'ї;
- акт підтвердження фактичного проживання;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія довідки МСЕК, копії медичного висновку для дітей-інвалідів;
- особовий рахунок.
Підстави для відмови у призначенні допомоги:
- неповний пакет документів;
- невідповідність критеріям права на допомогу;
- смерть заявника.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
- Заходи з підтримки учасників визвольних змагань
Грошова допомога (надалі – допомога) виплачується щомісячно учасникам визвольних змагань (учаснику бойових дій УПА; вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня) в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації учасник визвольних змагань в Сокальському районі.
Особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
- копію паспорта;
- копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- довідки про склад сім'ї;
- копія посвідчення, яке підтверджує статус заявника;
- особовий рахунок.
При первинному зверненні допомога призначається управлінням соціального захисту населення з місяця звернення за нею.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувач або член сім'ї зобов'язаний у 10- денний термін повідомити про це управління соціального захисту населення відповідною заявою.
Виплата адресної грошової допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставин, які є підставою до її припинення.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Повернення надмірно виплачених коштів проводиться згідно норм чинного законодавства.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.3. Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Грошова допомога виплачується одноразово особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи в Сокальському районі.
Підставою для виплати є подання на виплату, в якому зазначається прізвище, ім’я по батькові, паспортні дані, номер облікової картки платника податку особи, яка має право на допомогу.
Виконавець заходу виплачує кошти одержувачу на особовий рахунок отримувача допомоги або поштове відділення.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.4. Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан.
1) Грошова допомога виплачується одноразово учасникам бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи в Сокальському районі.
Підставою для виплати є подання на виплату, в якому зазначається прізвище, ім’я по батькові, паспортні дані, номер облікової картки платника податку особи, яка має право на допомогу.
Виконавець заходу виплачує кошти одержувачу на особовий рахунок отримувача допомоги або поштове відділення.
2) Грошова допомога виплачується одноразово одному із членів сім’ї, родини військовослужбовця що загинув під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан, який на час загибелі був зареєстрований на території Сокальського районну, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Підставою для виплати є подання Сокальського районного військового комісаріату з визначеним списком осіб, які мають право на виплату грошової допомоги в якому зазначається прізвище, ім’я по батькові, паспортні дані, номер облікової картки платника податку та, особовий рахунок в банку.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.5. Підтримка осіб які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та членів їх сімей.
- Виплата одноразової грошової допомоги.
1) кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби;
2) особі, яка здійснила поховання загиблого військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС);
3) особі, яка здійснила поховання військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та помер під час відпустки, та осіб, які мали статус (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій) після звільнення з військової служби або демобілізації;
4) особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності;
5) кожному члену сім’ї військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та потрапив у полон вимушено, рахується такими що тимчасово відсутній у частині (безвісті пропавши).
До членів сім’ї належать - неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І - ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, батьки, один з подружжя, який не одружився вдруге.
У разі первинного звернення особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
- копію паспорта;
- копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- свідоцтво про народження (на підпункт «1»);
- довідки про склад сім'ї;
- копія посвідчення, яке підтверджує статус заявника;
- особовий рахунок;
- копія свідоцтва про смерть військовослужбовця (на підпункт «1», «2», «3»);
- довідка, яка засвідчує загибель, смерть військовослужбовця в зоні проведення антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) (на підпункт «3»);
- довідка з органу місцевого самоврядування про підтвердження здійснення поховання заявником (на підпункт «2», «3»);
- копія паспорта особи, яка здійснила поховання (на підпункт «2», «3»)
Допомога відповідно до абзацу «1», «4», «5» виплачується при умові, що заявник зареєстрований або фактично проживав на території Сокальського району.
Допомога відповідно до абзацу «1», «4», «5» призначається автоматично, якщо заявник отримував дану допомогу у попередньому бюджетному році за аналогічною Програмою.
Кошти виплачуються через поштове відділення або особовий рахунок отримувача допомоги.
6.5.2. Одноразова грошова допомога особі, яка опинилась при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право на одноразову грошову допомогу мають особи, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право та розмір допомоги визначається Комісією, склад якої та порядок надання допомоги затверджується розпорядженням голови райдержадміністрації.
Підставою для здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги є розпорядження голови районної державної адміністрації про надання одноразової матеріальної допомоги, яке видається з врахуванням рішення Комісії.
Отримання особою одноразової матеріальної допомоги відповідно до цього заходу Програми не є підставою для відмови в отриманні матеріальної допомоги з інших джерел.
Допомога, яка належала її одержувачу і залишилася не отриманою у зв’язку з його смертю підлягає поверненню.
6.5.3. Відпочинок дітей військовослужбовців
Право на безкоштовне оздоровлення мають діти віком від 7 до 17 років, падчерка та падчерок учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС).
Відпочинок дітей організовується з дотриманням Закону України від 4 вересня 2008 року № 375–VІ "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
Тривалість відпочинкової зміни не менше 14 днів.
Першочергове право на оздоровлення мають діти загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС).
Відпочинком охоплюються діти виключно, які зареєстровані та проживають на території Сокальського районну.
Путівкою не забезпечується дитина, яка охоплена відпочинком чи оздоровленням за рахунок районного, обласного чи державного бюджету, крім пришкільних таборів.
Для отримання путівки подається:
- заява;
- копія посвідчення яке підтверджує статус;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- довідка про склад сім’ї.
6.5.4. Підтримка соціальних заходів
Заходи, які проводяться за участі учасників бойових дій, осіб з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, учасників визвольних змагань та інших категорій громадян охоплених заходами даною програми можуть бути профінансовані в межах фінансового ресурсу виділених на реалізацію даного заходу.
Перелік основних заходів:
- оплата затрат на організацію та проведення круглих столів, семінарів, консультацій із залученням представників громадськості, органів державної влади, експертів з різних галузей суспільного життя;
- оплата послуг з увічнення пам’яті загиблих, померлих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) (придбання квітів, вінків для укладання до ювілейних та визначних дат до могил загиблих військовослужбовців, та інші послуги пов’язані з даною категорією громадян).
- оплату послуг з перевезення учасників, пов’язаних з реалізацією заходів передбачених п.6.5.4. даної Програми та для участі в інших заходах районного, обласного та державного рівня.
6.5.5. Забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО
Реалізується шляхом фінансування соціальних гарантій та пільг бійцям добровольцям які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), які отримали статус бійця - добровольця АТО за рішенням Львівської обласної ради.
В ході реалізації заходу забезпечується фінансування соціальних гарантій та пільги для бійців - добровольців АТО на рівні соціальних гарантій та пільги учасників бойових дій передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та інших законодавчих та нормативних документів.
Порядок реалізації соціальних гарантій та пільги здійснюється в межах чинного законодавства, які реалізують дані права для учасників бойових дій.
- Грошова допомога особам, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України.
Допомога виплачується лише особам, які зареєстровані у Сокальському районі.
Підставою для виплати допомоги є подання Сокальського районного військового комісаріату.
Кошти виплачуються на особовий рахунок отримувача допомоги.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінюватись при прийняті відповідного рішення.
6.6. Надання пільг окремим категоріям громадян.
6.6.1. Санаторно – курортне лікування.
Забезпечення санаторно – курортними путівками здійснюється відповідно до Порядку забезпечення санаторно – курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 187.
Право на оздоровлення мають особи з інвалідністю в наслідок війни, члени сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, бійці - добровольці АТО (за рішенням Львівської обласної ради), особи з інвалідністю віднесених до категорії І щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, учасники визвольних змагань.
Санаторно – курортне оздоровлення відбувається шляхом укладання трьохстороннього договору, враховуючи медичний висновок та бажання заявника щодо закладу в якому бажає оздоровитись.
Гранична вартість путівки не може перевищувати розміру встановленого нормативними актами для даної категорії громадян. Різниця, яка перевищує граничну вартість оплачується безпосередньо заявником.
Оплата здійснюється на підставі укладеного трьохстороннього договору, на рахунок оздоровчого закладу.
6.6.2. Пільги з послуг зв’язку.
Право на пільгу з послуг зв’язку мають громадяни, яким передбачено дана пільга відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про охорону дитинства".
Порядок надання пільги надається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстру осіб, які мають право на пільги».
Період компенсації 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року.
6.7. Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років.
Грошова допомога виплачується одноразово особі, якій виповнилось 100, 105, 110 років, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи в Сокальському районі.
Підставою для виплати є подання на виплату до, якого доється копія паспорту особи яка претендує на допомогу; копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); довідка органу місцевого самоврядування, яка підтверджує місце реєстрації особи в Сокальському районні.
Сума допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення. (З проекту 2019 року)
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію дій що до реалізації Програми здійснює управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.
Відповідальність за виконання Програми покладається на заступника голови районної державної адміністрації, до обов’язків якого належать питання соціального захисту населення, і керівника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації..
Контроль за станом реалізації Програми здійснює постійна комісія з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення Сокальської районної ради.
Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації щорічно до 25 січня подає інформацію про стан виконання Програми.
Додаток 1 до Програми соціального захисту окремих
категорій населення Сокальського району на 2019 рік
Розмір грошових допомог
Встановити розміри виплат, а саме:
1. Одноразова грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг (особам з інвалідністю І та II групи, які спільно зареєстровані та проживають, з особами, які мають інвалідність І та II групи, дітьми з інвалідністю; особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи; одиноким особам з інвалідністю І та ІІ групи, за умов перебування на обслуговування відділення соціальної допомоги вдома Сокальського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)) в розмірі 0,5 тис. грн. на особу.
2. Грошова допомога учасникам визвольних змагань, виплачується щомісячно, в розмірі:
- учасник бойових дій УПА в сумі 300,0 грн.;
- вдова учасника бойових дій УПА; вдова політв’язня в сумі 100,0 грн.
3. Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується одноразово, у розмірі – 0,5 тис. грн. на особу.
4. Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан, виплачується одноразово, в розмірі:
- учаснику бойових дій по 0,5 тис. грн.;
- члену родини військовослужбовця що загинув по 2,5 тис. грн. на сім’ю.
- неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І – ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років – 5,0 тис. грн.;
- члени сім’ї загиблого, які мають інвалідність І чи ІІ групи – 5,0 тис. грн.;
- працездатні члени сім’ї загиблого, члени сім’ї загиблого, які досягли пенсійного віку – 2,5 тис. грн.
6. Грошова допомога особі, яка здійснила поховання загиблого військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), вплачується одноразово, в розмірі – 15,0 тис. грн.
7. Грошова допомога особі, яка здійснила поховання померлого військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та помер під час відпустки, та осіб, які мали статус (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій) після звільнення з військової служби або демобілізації, вплачується одноразово, в розмірі – 15,0 тис. грн.
8. Грошова допомога особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, вплачується одноразово, в розмірі – 3,0 тис. грн.
9. Грошова допомога члену сім’ї військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та потрапив у полон вимушено, рахується такими що тимчасово відсутній у частині (безвісті пропавши), виплачується одноразово в розмірі:
- неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І – ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років – 5,0 тис. грн.;
- члени сім’ї загиблого, які мають інвалідність І чи ІІ групи – 5,0 тис. грн.;
- працездатні члени сім’ї загиблого, члени сім’ї загиблого, які досягли пенсійного віку – 2,5 тис. грн.
10. Грошова допомога особам, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, виплачується одноразово в розмірі - 3,0 тис. грн. на особу.
11. Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років, виплачується одноразово, в розмірі - 3,0 тис. грн. на особу.
Додаток 2 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальського району на 2019 рік
ПАСПОРТ
(загальна характеристика районної (бюджетної ) цільової програми)
(загальна характеристика районної (бюджетної ) цільової програми)
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2018 РІК
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2018 РІК
1. Ініціатор розроблення програми – управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації
2. Дата, номер документа про затвердження програми – рішення Сокальської районної ради №____ від __________ року
3. Розробник програми - управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації
4. Співрозробники програми -
5. Відповідальний виконавець програми - управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації
6. Учасники програми -
7. Термін реалізації програми - 2019 рік
7.1. Етапи виконання програми -
8. Загальний обсяг фінансових – 1466,12 тис. грн.
у тому числі:
8.1. коштів районного бюджету – 1466,12 тис. грн.
8.2. субвенція місцевих рад – 0,0 тис. грн.
Керівник установи -головного
розпорядника коштів-
начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.
соціального захисту населення
Сокальської райдержадміністрації
Відповідальний виконавець Програми-
начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.
соціального захисту населення
Сокальської райдержадміністрації
Додаток 3 до Програми соціального захисту окремих
категорій населення Сокальського району на 2019 рік
Показники обсягів фінансових витрат, необхідні для виконання Програми в цілому
та за роками з визначенням джерел фінансування *
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 РІК
тис. грн.
Начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.
категорій населення Сокальського району на 2019 рік
Показники обсягів фінансових витрат, необхідні для виконання Програми в цілому
та за роками з визначенням джерел фінансування *
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 РІК
тис. грн.
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми | 2019 рік | 20 __ рік | 20 __ рік | 20 __ рік | Усього витрат на виконання програми |
Усього, | 1466,12 | 1466,12 | |||
у тому числі | |||||
обласний бюджет | 0,0 | 0,0 | |||
районний бюджет | 1466,12 | 1466,12 | |||
субвенція місцевих рад | 0,0 | 0,0 | |||
кошти небюджетних джерел | 0,0 | 0,0 |
Начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.
Додаток 4 до Програми соціального захисту окремих
категорій населення Сокальського району на 2019 рік
Перелік напрямів, завдань, заходів і результативних показників районної (бюджетної) цільової програми*
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 РІК
№ з/п |
Назва завдання | Перелік заходів завдання | Показники виконання заходу, один. виміру | Виконавець заходу, показника | Фінансування | Очікуваний результат | |
Джерела | Обсяги, тис. грн. | ||||||
4.1.1. | Заходи з підтримки дітей та осіб з інвалідністю | Покриття частини витрат на лікування дітей з інвалідністю (з діагнозом ДЦП) в Міжнародній клініці відновного лікування м. Трускавець | Затрати – 168,22 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 168,22 | Покращення стану здоров’я 13 дітей хворих на ДЦП |
Продукт – Лікування дітей хворих на ДЦП (12,94 – лікування 1 дитини) | |||||||
Ефективність - Покращення стану здоров’я 13-ти дітей | |||||||
Якість - Охоплення 100% лікуванням бажаючих пройти курс лікування. | |||||||
4.1.2. | Грошова допомога особам з інвалідністю на часткове відшкодування вартості житлово-комунальних послуг. |
Затрати – 112,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 112,0 | Покращення матеріального становища 224 людей з інвалідністю та оплати платежів за комунальні послуги | |
Продукт – Розмір одноразової грошової допомоги становить: 124 сім’ям, які складаються з двох та більше інвалідів І, ІІ групи, дітей інвалідів; 67 інвалідів по зору І, ІІ групи; 33 одиноким інвалідам І, ІІ групи - 500,0 грн. на особу | |||||||
Ефективність - Покращення матеріального становища 224 людей з інвалідністю та оплати платежів за комунальні послуги | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
4.2.1. | Заходи з підтримки учасників визвольних змагань |
Грошова допомога учаснику бойових дій УПА; вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня | Затрати – 98,6 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 98,6 | Покращення матеріального становища __ учасникам визвольних змагань |
Продукт – Виплата щомісячної грошової допомоги 22 - учасникам бойових дій УПА по 300,0 грн., 27 - вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня по100,0 грн. | |||||||
Ефективність - Покращення матеріального становища 49 учасникам визвольних змагань | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
Продукт – Розмір одноразової допомоги 3,0 тис. грн. | |||||||
Ефективність - Підтримка заходів з відзначення 1 -х довгожителів та покращення їх матеріального становища | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
4.3. | Грошова допомога особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи | Виплата одноразової грошової допомоги особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи | Затрати - 99,2 тис. грн. | УСЗН |
районний бюджет | 99,2 |
Покращення матеріального становища 198 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи |
Продукт – Розмір одноразової грошової допомоги становить 500,0 грн. на особу | |||||||
Ефективність - Покращення матеріального становища 195 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
4.4. | Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан | Виплата одноразової Грошова допомога учасникам бойових дій та членам родини військовослужбовця що загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан | Затрати - 55,5 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 55,5 | Підтримка учасників бойових дій та вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан та підтримка їх сімей |
Продукт – Розмір одноразової грошової допомоги становить учаснику бойових дій по 0,5 тис. грн.; члену родини військовослужбовця що загинув по 2,5 тис. грн. на сім’ю. |
|||||||
Ефективність – підтримка учасників бойових дій та вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан та підтримка їх сімей. Заходами буде охоплено 91 особа. | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
4.5.1 | Підтримка осіб які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та членів їх сімей | Виплата одноразової грошової допомоги. | Затрати – 172,6 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 172,6 | Покращення матеріального становища осіб охоплених заходом |
Продукт – отримувачі допомоги: 1)кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби; (87,6) 2)особі, яка здійснила поховання загиблого військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС);(15,0) 3)особі, яка здійснила поховання військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та помер під час відпустки, та осіб, які мали статус (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій) після звільнення з військової служби або демобілізації;(15,0) 4)особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності;(45,0) 5)члену сім’ї військовослужбовця який брав безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) та потрапив у полон вимушено, рахується такими що тимчасово відсутній у частині (безвісті пропавши). (10,0) |
|||||||
Ефективність – покращення матеріального становища осіб охоплених заходом | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
4.5.2. | Одноразова грошова допомога особі, яка опинилась при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти. |
Затрати – 100,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 100,0 | Покращення матеріального становища осіб, які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти | |
Продукт – грошова допомога | |||||||
Ефективність – покращення матеріального становища осіб, які мають статус учасника бойових дій, осіб з інвалідністю в наслідок війни, членів сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС), які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти | |||||||
Якість - Охоплення 100% до потреби у виконанні заходу | |||||||
4.5.3. | Відпочинок дітей військовослужбовців | Затрати – 150,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 150,0 | Відпочинком буде охоплено 35 дітей батьки яких брали та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) | |
Продукт – Реалізується шляхом оплати відпочинку дітей у санаторно-курортних закладах | |||||||
Ефективність - Відпочинок 35 дітей учасників бойових дій, осіб з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, які брали та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС) | |||||||
Якість - Охоплення 100% дітей, які мають право на відпочинок | |||||||
4.5.4. | Підтримка соціальних заходів. |
Затрати – 50,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 50,0 | Проведеними заходами буде охоплено понад 200 осіб з числа учасників бойових дій АТО, сімей загиблих учасників АТО, учасників бойових дій УПА, дітей. | |
Продукт – Реалізується шляхом фінансування витрат на:
|
|||||||
Ефективність – заходами буде охоплено понад 200 осіб з числа учасників бойових дій АТО, сімей загиблих учасників АТО, учасників бойових дій УПА, дітей. | |||||||
Якість - Охоплення 100% до потреби у виконанні заходу | |||||||
4.5.5. | Забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО | Затрати – 50,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 50,0 | Підтримка заходів спрямованих на забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО | |
Продукт – Реалізується шляхом забезпечення соціальних гарантій та пільг 7 бійцям-добровольцям АТО | |||||||
Ефективність - Підтримка заходів спрямованих на забезпечення соціальних гарантій та пільг бійцям-добровольцям АТО, які на сьогоднішній день не визнані державою. | |||||||
Якість - Охоплення 100% до потреби у виконання заходів | |||||||
4.5.6. | Грошова допомога особам, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України | Затрати – 113,9 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 113,9 | Підтримка заходів з оборони України шляхом підтримки осіб, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України. | |
Продукт – Реалізується шляхом виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 3,0 тис. грн. | |||||||
Ефективність - Підтримка заходів з оборони України шляхом підтримки осіб, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України. Очікується підписання контракту 38 особами. | |||||||
Якість - Охоплення 100% до потреби у виконанні заходу | |||||||
4.6. | Надання пільг окремим категоріям громадян | Санаторно – курортне лікування. |
Затрати – 40,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 40,0 | Покращення стану здоров’я 5 осіб |
Продукт – Реалізується шляхом оздоровлення в санаторно – курортних закладах | |||||||
Ефективність – Покращення стану здоров’я 5 осіб | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на оздоровлення в межах виділених асигнувань. | |||||||
Пільги з послуг зв’язку |
Затрати – 250,0 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 250,0 | Правом на пільгу з послуг зв’язку скористаються 860 абонентів. | ||
Продукт – покриття частини вартості послуг за користування стаціонарним телефонним зв’язком для 860 абонентів. | |||||||
Ефективність – Дотримання норм Законів України з права на пільгу з послуг зв’язку. | |||||||
Якість – Охоплення 100% до потреби у виконанні заходу. | |||||||
4.7. | Грошова допомога особам яким виповнилось 100, 105, 110 років | Виплата одноразової грошової допомоги особам яким виповнилось 100, 105, 110 рокі | Затрати - 6,1 тис. грн. | УСЗН | районний бюджет | 6,1 | Підтримка заходів з відзначення 3-х довгожителів та покращення їх матеріального становища |
Продукт – Розмір одноразової допомоги 3,0 тис. грн. | |||||||
Ефективність - Підтримка заходів з відзначення 3-х довгожителів та покращення їх матеріального становища | |||||||
Якість - Охоплення 100% осіб, які мають право на виплату | |||||||
Усього на Програму: | 1466,12 |
Начальник управління ОГІНСЬКИЙ В.Б.