ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

X

Скликання:

VII

Вид:

За основу

Номер:

00055/07

Дата реєстрації:

18.05.2016

Проголосовано:

15.09.2016 12:23:13

Автор:

Пелих О.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    31
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    5

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00055/07





проект







СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА



ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



_______ сесія _ __скликання



Р І Ш Е Н Н Я


 «___»_________ 2016 року                                                        м.Сокаль







Про стан лісових насаджень у



Сокальському районі





 Відповідно до статі 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",   заслухавши інформацію керівника Сокальського ДЛГП «Галсільліс» Дем’яновича М.М., керівника ДП «Радехівського лісомисливського господарства» Даньковича С.М., керівника ДП «Рава-Руського лісового господарства» Косовського А.П.  та керівника ДП «Жовківського лісового господарства» Сухацького С.С.  Сокальська районна рада Львівської області,-





ВИРІШИЛА:





1.Інформацію керівника Сокальського ДЛГП "Галсільліс" Дем’яновича М.М., керівника ДП "Радехівського лісомисливського господарства» Даньковича С.М., керівника ДП "Рава-Руського лісового господарства" Косовського А.П. , керівника ДП "Жовківського лісового господарства" Сухацького С.С. взяти до відома.





2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську  комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.









Голова районної ради                                                           Микола Пасько



Стан лісових насаджень у Сокальському районі.





       На території Сокальського району знаходиться 36000 га лісів та лісо вкритих площ, в тому числі:




  • 35683 га лісів;

  • 317 га чагарників.



       Господарську діяльність на території району ведуть 4 лісогосподарські підприємства, а саме:





     - Сокальське дочірнє лісогосподарське підприємство "Галсільліс" м. Сокаль, вул. Горького, буд. 8А, підприємство підпорядковується обласному комунальному лісогосподарському підприємству "Галсільліс" використовує 7216 га земель, директор Демянович Микола Михайлович, головний лісничий Микитюк Андрій Степанович;





    - Державне підприємство "Радехівське лісомисливське господарство", м. Радехів, вул. Витківська, буд. 26, проводить господарську діяльність на території Радехівського, Сокальського та Кам'янко-Буського районів загальною площею  35020 га. На території Сокальського району підприємство веде лісогосподарську діяльність у 3 лісництвах, а саме Сокальське лісництво, Бендюзьке лісництво та Радехівське лісництво загальною площею 7307 га, в тому числі 6700 га лісовкритих площ.  Директор Данькович Степан Михайлович, головний лісничий Андрейців Степан Михайлович, підприємство підпорядковується Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства;





    - Державне підприємство "Жовківське лісове господарство", м. Жовква, вул. Лісна, буд. 3, проводить господарську діяльність на території Жовківського, Сокальського та Кам'янко-Буського районів загальною площею 33679 га. На території Сокальського району підприємство веде лісогосподарську діяльність у 4 лісництвах, а саме Низівському, Соснівському, Бутинському та Великомостівському на площі 15806 га земель в тому числі 13329 га лісовкритих земель. Директор Сохнацький Степан Степанович, головний лісничий Соболь Юрій Петрович, підприємство підпорядковується Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства;





    - Державне підприємство "Рава-Руське лісове господарство",м. Рава-Руська, вул. Володимира Великого, буд. 85, проводить господарську діяльність на території Жовківського, Сокальського, Яворівського та Городоцького районів загальною площею 31875 га. На території Сокальського району підприємство  веде лісогосподарську діяльність у 5 лісництвах, а саме Річківському, Забірському, Гійченському, Волицькому та Хлівчанському на площі 7679 га. Директор Косовський Антон Петрович, головний лісничий Музика Михайло Миколайович підпорядковується Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства.





       Для співдоповіді відділ агропромислового розвитку запросив:




  • Директора ДЛГП "Галсільліс" Демяновича Миколу Михайловича;

  • Головного лісничого ДП "Радехівське лісомисливське господарство"   Андрейціва Степана Михайловича;

  • Директора ДП "Жовківське лісове господарство" Сохнацького Степана Степановича;

  • Директора ДП "Рава-Руське лісове господарство" Косовського Антона Петровича.





Начальник відділу



агропромислового розвитку                                     ТАРАСЮК О.П.











































































Сокальське ДЛГП "Галсільліс".





       Площа Сокальського дочірнього лісогосподарського підприємства         „Галсільліс” становить 7337 га в тому числі:



- Сокальське лісництво 3247га,



- Реклинецьке лісництво 4090 га



 В тому числі, покрита лісом площа 6254,4 га :



- Сокальське лісництво 2825,4 га;



- Реклинецьке лісництво 3429 га.





       За даними базового лісовпорядкування розподіл площі вкритих лісовою рослинністю ділянок за групами віку:



молодняки 24,2%,



середньовікові 50,9%,



пристигаючі 13,4%,



стиглі і перестиглі 11,5%





      Розподіл площі вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок за повнотою насаджень наступний :



0,4  - 6,1 %;



0,5  - 18,4 %;



0,6  - 36,2 %;



0,7  - 28%;



0,8  - 5%;



0,9  - 3,7%;



1.0  - 2.6%.





        Приоритетним напрямком розвитку підприємства є забезпечення його сталого розвитку. Для виконання цього завдання підприємством вживаються заходи щодо забезпечення невиснажливого і безперервного лісокористування та інтенсифікації робіт з відновлення лісів і поліпшення їх якісного складу.



        Так протягом  2015 року проведено відновлення лісів на площі 80,6 га, у тому числі посаджено лісових культур 66,3 га (102% до плану) і заходами сприяння природному поновленню на площі 14,3 га (100% до плану). Проведено доповнень лісових культур посадки минулих років  на   площі 55,8 га у лісовому фонді.



       Весною 2016 року проведено відновлення лісів на площі 58,4 га, у тому числі посаджено лісових культур 56,1 га (111% до плану) і заходами сприяння природному поновленню на площі 2,3 га (100% до плану). Проведено доповнень лісових культур посадки минулих років на площі 42,6 га у лісовому фонді, та 2,5 га на площах не придатних для  сільськогосподарського використання.



       Слід  відмітити ,  що з  2000 року  підприємством  проведено  заліснення   площею 223 га  на землях  не придатних для  сільськогосподарського використання.



        Забезпечуючи невиснажливе і безперервне лісокористування протягом 2015 року в процесі лісогосподарської діяльності підприємства охоплено рубками головного користування, рубками догляду, рубками формування і оздоровлення лісів 430 га лісових насаджень, під час проведення яких було заготовлено 18435 м.куб. деревини, в т.ч. ліквідної 12749 м.куб.



        Протягом чотирьох місяців 2016 року в процесі лісогосподарської діяльності підприємства охоплено рубками головного користування, рубками догляду, рубками формування і оздоровлення лісів 103 га лісових насаджень, під час проведення яких було заготовлено 3612 м.куб. деревини, в т.ч. ліквідної 2617 м.куб.



        Охороні і збереженню лісових ресурсів завжди приділена посилена увага. Так  за  2015 рік  в лісовому фонді підприємства було виявлено 74 випадки незаконних рубок лісу загальною кубомасою 37,5 м.куб. і сумою завданих збитків 102,4 тис.грн. 



       Протягом  4 місяців 2016 року в лісовому фонді підприємства було виявлено 30 випадків незаконних рубок лісу загальною кубомасою 5,32 м.куб. і сумою завданих збитків 19,229 тис.грн. 





       Належним чином приділяється велика увага протипожежній безпеці у лісах підприємства, так   у  2015  році  створено нових мінералізованих смуг протяжністю 106 км, та проведено доглядів за раніше створеними мінералізованими смугами протяжністю 148  км.



      За весняний період 2016 року створено нових мінералізованих смуг протяжністю 71,1 км, та проведено доглядів за раніше створеними мінералізованими смугами протяжністю 115,3 км.





      Сокальським ДЛГП „Галсільліс”  у 2015 році сплачено податків та обов’язкових платежів на суму 1827,7 тис.грн. зокрема, до державного бюджету сплачено 693,4 тис.грн. (в т.ч. рентної плати 97,0 тис.грн.), до місцевого бюджету – 536,7 тис.грн. (в т.ч. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 127,4 тис.грн.) та до позабюджетних фондів – 597,6 тис.грн..



      За  4  місяці  2016 року  сплачено податків та обов’язкових платежів на суму 729,7 тис.грн. зокрема, до  державного бюджету сплачено 306,4 тис.грн. (в т.ч. рентної плати 2,4 тис.грн.), до місцевого бюджету – 253,7 тис.грн. (в т.ч. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 58,7 тис.грн.) та до позабюджетних фондів – 169,6 тис.грн.







Директор                                           ДЕМ'ЯНОВИЧ М.М.





















ДП  "Радехівське лісомисливське господарство".





      Площа лісових насаджень ДП «Радехівське ЛМГ» у Сокальському районі становить 7307 га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 6699,9 га.  Лісовий фонд підприємства в межах Сокальського району розподілений у межах трьох лісництв. Зокрема це:



Сокальське лісництво – 5070 га;



Бендюзьке лісництво – 1350 га;



Радехівське лісництво – 887 га.



                               Природно-заповідний фонд



       На територі Сокальського району в межах земель постійного користування ДП «Радехівське ЛМГ», а саме Сокальського лісництва виділені три об’єкти природно – заповідного фонду:



Лісовий заказник місцевого значення «Великий ліс» площа – 1469 га;



Ландшафтний заказник місцевого значення «Федорівка» площа – 1409 га;



Заповідне урочище «Борок» площа – 34 га.



Окрім них  поблизу с.Велике, у кварталі 62 Бендюзького лісництва знаходиться ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Длань Русі», створений рішенням Львівської обласної ради від 14.07.2011 року.



                                         Головне користування



       У 2015 році на території Сокальського району було відведено та розроблено три ділянки головного користування на території Княжівської, Стенятинської та Тудорковичвської сільських рад загальною площею 3,5 га. Серед них одна дубова (площа 0,4 га) та дві грабові (площа 1,1 га та 2,0 га).  На зазначених ділянках заготовлено 905 м3 ліквідної деревини.



       У 2016 році плануємо провести рубки головного на двох ділянках (дубова – 0,3 та грабова – 2,7 га)  на території Перев’ятичівської та Стенятинської сільських рад та заготовити 908 м3 ліквідної деревини.



                             Рубки формування і оздоровлення лісів



       У 2015 році в межах Сокальського району проведено рубки догляду на площі 71,4 га в тому числі:



Освітлення – 40,9 га; Прочищення – 15,2 га; Прорідження - 15,3 га.



Відповідно до плану санітарно-оздоровчих заходів, затвердженого Львівським обласним управління лісового та мисливського господарства проведено санітарні заходи на площі 114,9 га. в тому числі: вибірково-санітарні рубки – 96,8 га, суцільна санітарна – 2,9 га, ліквідація захаращення – 15,2 га.



На 2016 рік заплановано провести рубки догляду на площі 60,9 га, в тому числі:



Освітлення – 42 га; Прочищення – 11,7 га; Прорідження – 7,2 га.



                                            Лісові культури



       У 2016 році проведено лісовідновлювальні роботи на площі 16,6 га відповідно до попередньо складених та захищених на лісокультурній раді Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства проектів лісових культур. В тому числі 13 ділянок заліснено шляхом садіння лісових культур. Висаджено 62,5 тис. шт. сіянців дуба, сосни вільхи та інших лісоутворюючих порід. На решти трьох ділянках буде проводитись заліснення природнім шляхом.



                                             Категорія –лісові культури















































































































































































с/рада





кв.



вид.



Пл



гол. пород



Створ. л/к



Витрати тис. шт



Скоморохи



1



15



10



1,1



Дуб пів.



садіння



4,6



Скоморохи



2



16



9



1,3



Дуб пів.



садіння



5,4



Стенятин



3



21



11



0,4



Дуб зв



садіння



1,5



Перв'ятичі



4



41



24



2



Дуб зв



садіння



7,2



Волиця



5



66



1



1,5



Дуб зв



садіння



5,4



Волиця



6



66



2



1



Дуб зв



садіння



3,5



Волиця



7



70



2



0,3



Вільха ч.



садіння



1



Волиця



8



70



2



0,9



Вільха ч.



садіння



3



Волиця



9



70



2



2,3



Вільха ч.



садіння



7,6



Волиця



10



71



6



1,2



Вільха ч.



садіння



4



Волиця



11



10



37



0,5



Сосна зв



садіння



3,4



Волсвин



12



55



24



1,1



Сосна зв



садіння



7,9



Княже



13



2



39



1,1



Дуб зв



садіння



8



Разом









14,7







62,5






                                     Категорія –природне поновлення

































































с/рада





кв.



вид.



Пл



гол. пород



Тип умов





Волиця



 1



71



8



0,3



Вільха чор.



Д4





Волиця



 2



71



8



0,6



Вільха чор.



Д4





Волиця



 3



71



15



1



Вільха чор.



Д4





Разом









1,9














Відрахування



       У 1 кварталі 2016 року сума сплачених податків у місцеві бюджети Сокальського району становить 40124,88 грн.  Цю кількість коштів становить сума сплачених податків на землю та плата за деревину, заготовлену під час проведення заходів з поліпшення якісного складу лісів.



Сума сплачених податків у розрізі сільських рад











































































Скоморохівська



5377,3



Волицька



20267,6



Поторицька



2665,86



Тартаківська



901,96



Хоробрівська



9,79



Тудорковичівська



40,23



Волсвинська



569,72



Переспівська



2098,86



Межирічанська



75,43



Лучицька



596,47



Княжівська



7468,6



Перев'ятичівська



20,02



Бобятинська



17,92



Смиківська



2,91



Сокальська м/р



10,81



Стенятинська



1,38



Всього



40124,88








 Директор                                                ДАНЬКОВИЧ С.М. 







































































ДП "Жовківське лісове господарство".





       Державне  підприємство “ Жовківське лісове господарство ” розташоване в північно – західній частині Львівської області на території трьох адміністративних  районів – Жовківського, Сокальського та Кам’янко-Бузького. На території підприємства функціонують  сім лісництв : Бутинське , Великомостівське , В’язівське , Зіболківське , Любельське , Низівське та Соснівське. Загальна площа земель лісового фонду становить 33679 га ( Сокальський район – 15806 га, Жовківський район – 14220 га, Камянка-Бузький район – 3653 га).



       У Сокальському районі, вкриті лісовою рослинністю землі становлять 13329 га, лісові ділянки невкриті лісовою рослинністю – 1434га, не лісові землі 1042 га.



       Основними деревними породами на території лісгоспу є сосна звичайна ( 15376 га або  54 % ) , дуб звичайний ( 4797 га або 17 % ) , бук європейський ( 2012 га або 7 % ), береза повисла  ( 893 га або 3% ) та вільха чорна (  4428 або  15 % ). Найбільшу площу займають середньовікові насадження ( 46 % ) , значно меншу молодняки  ( 17 % )  та пристигаючі і стиглі насадження ( по 26 % та 11 % відповідно ).



        Індекси найпоширеніших типів лісу підприємства :  В 2-3-4- ДС – 43 %  ; C 2-3 ГДС – 28 % ; С 4-5 Влч – 11 % ; Д 2-3 ДГБ – 9 % ; інші- 9 % .



        Середньоспискова чисельність працівників лісгоспу станом на 1.01.2016 року становить 206 чоловік. Середня заробітна плата 1 працюючого по підприємству становить 5296 грн. Щорічно в держлісгоспі та прилеглих територіях силами підприємства створюється 150 - 200 га лісових культур, крім цього, створюються лісові культури на землях непридатних для сільськогосподарського використання  на площі 5 - 10 га . У лісових розсадниках підприємствах вирощується понад  40 видів різних деревних порід і форм.



       Працівниками підприємства щорічно в середньому на площі 500 га проводяться  рубки догляду за насадженнями , в т. ч. в молодняках на площі – 220-230 га .



       Відводи рубок головного користування проводяться згідно затвердженого наказу Мінприроди № 364 від 25.07.2012 року та розрахункової лісосіки, перелік ділянок по лісництвах вибирається згідно матеріалів лісовпорядкування.



       Структура підприємства – 7 лісництв , 2 навантажувально – розвантажувальних пункти:



        - Бутинське лісництво  - м.Великі Мости вул. Купичвільська, 64  тел. 032-57-640-56 , загальна площа 4816 га , переважаючі породи – сосна звичайна  ( 2648 га ,або  65 % ) ,вільха чорна ( 811 га , або 20 % ) , дуб звичайний ( 360 га ,або 9 % ) , береза ( 227 га , або 5 %)  . Зустрічаються Червонокнижні види – рослини ( журавлина дрібноплода , спарасис кучерявий ,крокус ) , тварини ( дятел зелений ) .



        - Велико – Мостівське  лісництво - м.Великі Мости вул. Кримська , 9  тел. 032-57-645-64 , загальна площа 4704 га , переважаючі породи – сосна звичайна  ( 2205 га ,або  55 % ) ,вільха чорна ( 768 га , або 19 % ) , дуб звичайний ( 881 га ,або 22 % ) , береза ( 107 га , або 3 %)  . Зустрічаються Червонокнижні види – рослини ( крокус ) , тварини ( дятел зелений  ) . Об’єкти природно – заповідного фону :       заповідні урочища  “ Борове ” площею – 27 га та  “ Велико – Мостівське  ” площею – 25 га;



       - В’язівське  лісництво -   с. В’язова Жовківського р-ну   тел. 032-52-618-44 , загальна площа 5083 га , переважаючі породи –  бук лісовий ( 1996 га ,або 45 % ) сосна звичайна  ( 1275 га ,або  29 % ) ,вільха чорна ( 137 га , або 3 % ) , дуб звичайний ( 810 га ,або 18 % ) ;



Зустрічаються Червонокнижні види – рослини ( підсніжник білосніжний , любка дволиста , плавун річний ) , тварини ( видра річкова, дятел зелений  ) .



       - Зіболківське  лісництво -  с.Зіболки Жовківського району тел. 032-57-683-26 , загальна площа 4801 га , переважаючі породи – сосна звичайна  ( 1806 га ,або  45 % ) ,вільха чорна ( 968 га , або 24 % ) , дуб звичайний ( 1171 га ,або 29 % ). Зустрічаються Червонокнижні види – рослини (підсніжник білосніжний , плавун річний  ) , тварини ( дятел зелений  ) .



       - Любельське  лісництво – с.Любеля Жовківського району  тел. 032-5-645-64 , загальна площа 4202 га , переважаючі породи – сосна звичайна  ( 2267 га ,або  75 % ) ,вільха чорна ( 523 га , або 15 % ) , дуб звичайний ( 233 га ,або 7 % ) , береза ( 106 га , або 3 %)  . Зустрічаються Червонокнижні види – рослини ( плавун річний  ) , тварини ( лелека чорний  );



       - Низівське  лісництво -  с.Низи Сокальського району тел. 032-57-543-16 , загальна площа 5030 га , переважаючі породи – сосна звичайна  (1989 га ,або  46 %) ,вільха чорна (945 га , або 22 %) , дуб звичайний (797 га ,або 18 %) , береза (206 га , або 5 %). Зустрічаються Червонокнижні види – рослини (підсніжник білосніжний , журавлина дрібноплода , спарасис кучерявий , вовчі ягоди ) ;



       - Соснівське  лісництво -  м.Соснівка Сокальського району тел. 032-49-343-23 , загальна площа 5058 га , переважаючі породи – сосна звичайна  (3136 га ,або 74 %), вільха чорна (304 га , або 7 %),  дуб звичайний (550 га ,або 13 %), береза (216 га , або 5 %).  Зустрічаються Червонокнижні види – рослини (підсніжник білосніжний, плавун річний , любка дволиста ).





Директор                               СОХНАЦЬКИЙ С. С.































ДП "Рава-Руське лісове господарство".





       Площа лісових насаджень ДП "Рава-Руське лісове господарство" у Сокальському районі становить 7679 га. Лісовий фонд підприємства в межах Сокальського району розподілений у межах п’яти лісництв, зокрема:



Річківське лісництво – 124 га



Забірське лісництво – 1582 га



Гійченське лісництво – 714 га.



Волицьке лісництво – 2854 га.



Хлівчанське лісництво – 2405 га



на території трьох сільських рад: Карівської сільської ради – 2420 га, Хлівчанської сільської ради – 3757 га, Домашівської сільської ради – 1502 га.





Природно-заповідний фонд.





       На території Сокальського району в межах земель постійного користування ДП "Рава-Руське лісове господарство", а саме Хлівчанського лісництва виділено один об’єкт природно-заповідного фонду: ботанічний заказник загальнодержавного значення "Волицький" площею 150 га.





Головне користування.





       У 2015 році на території Сокальського району було виділено в рубку ділянки на площі 89,4 га та заготовлено 19043 куб.м. ліквідної деревини.



       У 2016 році планується проведення рубок на площі 85,4 га загальною масою 21347 куб.м.





Рубки формування та оздоровлення лісів.





       У 2015 році в межах Сокальського району проведено рубки догляду на площі 440 га в тому числі:



- освітлення  26,8 га;



- прочищення  24,0 га



- проріджування  47,2 га;



прохідна рубка  6,5 га.



       Відповідно до плану санітарно-оздоровчих заходів, підприємством проведено санітарні рубки на площі 335,5 га в тому числі:




  • вибіркова санітарна рубка  161,6 га;

  • суцільна санітарна рубка  10,3 га;

  • ліквідація захаращення  163,6 га.



       На 2016 рік заплановано проведення рубок догляду на площі 115,4 га в тому числі:




  • освітлення 13,2 га;

  • прочищення 35,4 га;

  • проріджування 45,1 га;

  • прохідна рубка 21,7 га.



       Згідно з планом санітарно-оздоровчих заходів підприємством проведено рубки на площі 90,7 га  в тому числі:




  • вибіркова санітарна рубка 88 га;

  • суцільна санітарна рубка 2,7 га.



Лісові культури.





       У 2016 році проведено лісо відновлювані роботи на площі 57,6 га, відповідно до попередньо складених та затверджених на лісокультурній раді Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, проектів лісових культур. Заліснено шляхом садіння лісових культур на території Домашівської сільської ради 8,8 га, Карівської сільської ради 17,3 га, Хлівчанської сільської ради 31,5 га. На площі 31,8 га буде проводитись заліснення природним шляхом.





Сплата податків, грн.







































































































Податок з доходів фізичних осіб



Рентна плата за землю



Рентна плата за користування лісовими ресурсами з оздоровлення лісів



Рентна плата за користування лісовими ресурсами в порядку проведення головних рубок



Всього



2015 рік



Хлівчанська с.р.



102485,1



841,3



3746,8





107073,2



Сокальська м.р.



10449,8









10449,8



Карівська с.р.



14774,5



39,6



9923,1





24737,2



Домашівська с.р.





382,2



759





1141,2



Всього



127709,4



1263,1



14428,9



1276600



1420001,4



січень-квітень 2016 року



Хлівчанська с.р.



46421,7



361,8



8748,7





55532,2



Сокальська м.р.



4453,8









4453,8



Карівська с.р.



8618,4



17,6



5259,3





13895,3



Домашівська с.р.





107,6



1924





2031,6



Всього



59493,9



487



15932



835355



911267,9








Директор                                        КОСОВСЬКИЙ А.П.