ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XLIX

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

01027/07

Дата реєстрації:

31.03.2020

Проголосовано:

31.03.2020 12:29:00

Автор:

Пограничний В.І.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    29
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    3
  • Відсутні
    5

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 01027/07



Проект



У К Р А Ї Н А

 

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ

СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОН


СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА



_______________  скликання

­­­­­______________ сесія

 


Р І Ш Е Н Н Я


______________ 2020 року                                                 №______


 



Про звернення щодо до Президента України, Верховної Ради України Кабінету Міністрів України щодо проблем підприємнництва в Україні у зв’язку із впровадженням заходів для запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19



 



 Керуючись статтями  5, 7, 140-143 Конституції України, ст43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сокальська районна рада Львівської області

       

  ВИРІШИЛА:


 

         1.  Прийняти звернення щодо до Президента України, Верховної Ради України Кабінету Міністрів України щодо проблем підприємнництва в Україні у зв’язку із впровадженням заходів для запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, що додається

         2.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.

 



 

 

 

Голова районної ради                                                                 Микола Пасько



 



Додаток 1

до рішення Сокальської районної ради

       Львівської області

                    ___________ 2020р. № ______



 



Сокальська районна рада звертається до Вас з проханням збереження підприємницької ініціативи в Україні і зокрема, в Сокальському районі та подолання проблем, які поставили під загрозу існування мікропідприємництва в Україні у зв’язку із впровадженням заходів для запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 і продовження до 24.04.2020 карантину та надзвичайної ситуації в країні.

Інформуємо Вас, що мікробізнес, фізичні особи-підприємці (ФОПи), які працюють на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності зараз вимушені зупиняти свою діяльність і залишаються без засобів існування разом зі своїми найманими працівниками. Зупинку роботи мікробізнесу спричинили деякі невиважені обмеження, що були запроваджені органами влади. Чисельні втрати мікропідприємців в частині податків, орендних плат, комунальних платежів і т.п., попри відсутність доходів, знищують мікропідприємництво як таке. Окрім того, слід зазначити, що деякі заборони і обмеження вже призвели до дефіциту товарів і зростанню роздрібних цін. Зменшення конкуренції на споживчому ринку створює підґрунтя для зловживань, монополій і корупційних проявів. З огляду на досвід країн, які вже знаходяться «на передовій боротьби» з епідемією та з урахуванням фахових думок медичних працівників, ми звертаємо увагу, що мікропідприємництво несе менші ризики в частині поширення хвороб у порівнянні з великим бізнесом у зв’язку зі своєю лококальністю та невеликим трудовим колективом і обмеженим колом діяльності. За умови дотримання правил безпеки, обмеження діяльності мікропідприємництва є нелогічним. Варто зазначити, що після завершення дії карантину і обмежувальних заходів бізнесу України потрібні будуть додаткові фінансові ресурси і значний час для відновлення. Значна частина бізнесу може взагалі не поновити свою діяльність, а це ймовірна втрата робочих місць і надходжень до бюджету в майбутньому. Відтак, держава повинна забезпечити більш сприятливі умови для розвитку бізнес-ініціативи.

З огляду на вищезазначене ми закликаємо Вас вжити термінових заходів для унеможливлення зловживань та вирішити питання підтримки і поновлення діяльності мікробізнесу, а саме:

         1. Не допускати преференцій для великих торгівельних мереж, якими вони зараз де-факто користуються через необгрунтоване закриття ринків і інших форм торгівлі мікропідприємництвом. Забезпечити бізнесу можливість функціонування незалежно від його розмірів за умови дотримання заходів задля безпеки життя та здоров’я громадян.

         2. Законодавчо прийняти рішення щодо автоматичного визнання періоду під час дії карантину і обмежувальних заходів пов’язаних із запобіганням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 періодом дії форс-мажорних обставин.

         3. Звільнити від сплати єдиного соціального внеску(надалі – ЄСВ) всіх суб’єкт підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які провадять свою діяльність на спрощеній системі оподаткування та наймані ними працівників від ЄСВ, податку з доходів фізичних осіб і військового збору на період дії карантину і обмежувальних заходів пов’язаних із запобіганням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

         4. Прийняти відповідне рішення щодо звільнення від сплати єдиного податку всіх суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які провадять свою діяльність на 1 і 2 групах спрощеної системи оподаткування на період дії карантину і обмежувальних заходів пов’язаних із запобіганням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

         5. На законодавчому рівні скасувати фіскалізацію (вимогу обов’язкового використання РРО та пРРО) для суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які використовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Фіскалізація накладає непомірний фінансовий та адміністративний тягар на мікробізнес країни в умовах неминучої економічної та соціальної кризи.



Прийнято

на __________черговій(позачерговій) сесії        Сокальської районної ради

_____________ скликання

                                                                       _____________ 2020 року