ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 00146/07
Про інформацію про стан законності
у Сокальському районі та заходи до її зміцнення впродовж
І півріччя 2016 року
СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___ сесія _VІІ_ скликання
oР І Ш Е Н Н Я №______
червня 2016 року м.СокальПро інформацію про стан законності
у Сокальському районі та заходи
до її зміцнення впродовж
І півріччя 2016 року
Заслухавши інформацію _________________________________ про стан законності у Сокальському районі та заходи щодо її зміцнення впродовж І півріччя 2016 року, відповідно до ст. 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійної депутатської комісії районної ради з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ, Сокальська районна рада Львівської області, -
ВИРІШИЛА:
- Інформацію _________________________________ про стан законності у Сокальському районі та заходи щодо її зміцнення впродовж І півріччя 2016 року взяти до відома.
Голова районної ради Микола Пасько
Інформація
про стан законності у Сокальському районі
та заходи до його зміцнення впродовж I півріччя 2016 року
Червоноградською місцевою прокуратуроюу межах повноважень, визначених статтею 121 Конституції України, упродовж I півріччя 2016 року вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування завданої шкоди.
Вжиті правоохоронними органами району у зазначений вище період заходи певною мірою сприяли стабілізації криміногенної ситуації, підвищенню ефективності захисту прав і свобод громадян та інтересів держави на території району.
Зокрема, впродовж 6 місяців 2016 року до Сокальського відділення поліції Червоноградського відділу поліції надійшло 3054 звернень громадян про порушення їх конституційних прав. При цьому з вказаної кількості звернень лише близько чверті або 708 містила підстави для початку кримінального провадження, 2346 розглянуто в порядку Закону України «Про звернення громадян» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Упродовж 6 місяців 2016 рокупрокурорами Червоноградської місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництвоу 785 кримінальних провадженнях, розпочатих у поточному році, азагалому 1498.
За цей період закінчено 636 кримінальних проваджень або 42,45%, з яких у 547 прийнято рішення про закриття, або 26,32 %.
Червоноградською місцевою прокуратурою скеровано до Сокальського районного суду для розгляду по суті 87 кримінальних проваджень з обвинувальним актом, з яких 4 з угодою про примирення між потерпілим та підозрюваним, 1 з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності та 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.
Забезпечено відшкодування шкоди завданої кримінальними правопорушеннями в розмірі 91 тис. гривень.
За ефективного підтримання державного обвинувачення прокурорами місцевої прокуратури, судом постановлено 45 рішень стосовно 49 обвинувачених у кримінальних провадженнях.
В ході здійснення нагляду за додержанням законів органами. які проводять досудове розслідування прокурорами надано 254 письмових вказівок слідчим, скасовано 57 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, особисто проведено прокурорами понад 30 слідчих дій, скеровано 14 листів про усунення порушень закону. в тому числі при проведенні досудового розслідування начальнику Сокальського ВП та 5 листів керівництву ГУ НП у Львівській області.
Вжиті на початку року прокуратурою координаційні заходи сприяли зміцненню законності, протидії злочинності та профілактики злочинів.
Зокрема, у 2016 році кількість зареєстрованих у районі злочинів зменшилась на 58, або на 7 %.
У 2016 році зменшилась кількість вчинених крадіжок (236 проти 270), шахрайств (з 58 у 2015 році до 44 в 2016 році), грабежів (4 проти 6).
Разом з цим, ще потребує покращеннястан боротьби правоохоронних органів з фактами вчинення злочинів проти особи. Так, залишаються нерозкритими 3 умисні вбивства минулих років. Крім того, зросла кількість кримінальних проваджень про нанесення легких тілесних ушкоджень (178 у 2016 році та 128 у 2015 році).
Мали місце недоліки у діяльності відділення поліції з дотримання обліково-реєстраційної дисципліни. Прокуратурою виявлено та забезпечено поставлення на облік раніше незареєстрованізлочини.
Червоноградською місцевою прокуратурою постійно приділяється особлива увага щодо виявлення та запобігання адміністративним корупційним правопорушенням та корупційним злочинам.
Зокрема, впродовж I півріччя місцевою прокуратурою складено протокол про вчинення корупційних адміністративних правопорушень у бюджетній сфері при прийнятті рішень на користь близьких осіб в умовах реального конфлікту інтересів, в тому числі при проведенні конкурсу на визначення переможця маршрутних перевезень. В порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції»внесено2 подання.
Впродовж 2016 року проведено комплексні перевірки Сокальської ВК №47 УДПтС України у Львівській області та ІТТ Сокальського ВП Червоноградського ГУ НП у Львівській області тавнесено 3 документи прокурорського реагування, за результатамирозгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 службову особу. Також, за результатами перевірки в Сокальській ВК №47 УДПтС України у Львівській області з питань праці, оплати праці та охорони працізасудженихвнесено вказівку, та до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 особу.
Внесено 3 подання в порядку ст. 539 КПК України про заміну штрафу на інший вид покарання, які судом задоволено. Зареєстровано 3 кримінальні провадження за фактами ухилення від сплати штрафу, 2 з яких скеровано до суду з обвинувальними актами.
Особлива увага надається стану додержання вимог законів при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх.
Так, впродовж 6 місяців 2016 року 6 неповнолітніми вчинено 5 злочинів, з них 2 тяжких злочини, 2 середньої тяжкості, 1 злочин невеликої тяжкості.При цьому, одним неповнолітнім злочин вчинено повторно та 1 злочин вчинено групою неповнолітніх.
Основними причинами даного негативного явища є неналежний рівень профілактичної роботи, відсутність своєчасного та повного обліку неповнолітніх правопорушників та неблагополучних сімей. Працівниками поліції не завжди встановлюються умови проживання підлітків, спосіб їх життя, можливість працевлаштування. Така незадовільна робота у подальшому призводить до вчинення неповнолітніми повторних злочинів.
У зв’язку з недостатньо організованою роботою з профілактики злочинності Червоноградською місцевою прокуратуроювнесено доручення на ім’я начальника Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області, яке розглянуто та задоволено.
Прокуратурою контролюється стан дотримання конституційних прав неповнолітніх під час затримання та обрання запобіжних заходів.
Слід зазначити, що впродовж 6 місяців 2016, стосовно 1 неповнолітнього обирався запобіжний захід у виді домашнього арешту та 1 Червоноградським міським судом обрано запобіжний захід у видітримання під вартою.
Усього направлено до суду 4 кримінальних провадження щодо вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми.
Протягом I півріччя 2016 року прокуратурою також забезпечено поновлення прав дітей шляхом використання заходів представницького характеру. У сфері захисту прав дітей заявлено 2 позови, які розглянуто та задоволено.
Насамперед,звернуто увагу на поновлення інтересів неповнолітніх щодо одержання стипендії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Сокальським районним судом у 2016 задоволено позовні вимоги прокурорапро виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 18 тис. грн. вихованцю ДНЗ «Угнівський аграрно-будівельний ліцей».
Крім цього, Червоноградською місцевою прокуратурою впродовж 2016 року забезпечено участь у розгляді 4 справ про позбавлення батьківських прав за позовом органу опіки і піклування Сокальської РДА та 2 - про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав.
Реалізуючи представницькі повноваження впродовж 6 місяців 2016 року прокуратурою скеровано до суду на захист інтересів громадян та держави 9 позовів на загальну суму 83 075, 31 грн., зокрема, на захист інтересів держави 8 позовів на суму 65 тис. грн., на захист інтересів громадян – на суму 18 тис. грн.
На даний час уже судом розглянуто та задоволено 6 позовів на суму 28 тис. грн, реально виконано рішень суду на 12 тис. грн.
Упродовж 6 місяців в прокуратуру надійшло 335 звернень, з них у 189 надано роз’яснення, решту звернень направлено за належністю в інші відомства. Більшість звернень надійшли до місцевої прокуратури поштовим зв’язком, 121 звернення прийнято прокурорами на особистому прийомі. Також надійшов 1 інформаційний запит, який скеровано за належністю. За вказаний проміжок часу 7 звернень заявників задоволено.
З метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» щодо приймання та реєстрації електронних звернень і звернень, що надійшли на телефон «гарячої лінії», у відповідності до ст. 11 Закону України «Про прокуратуру» забезпечено організацію роботи з приймання та реєстрації вищевказаних звернень.
Робота щодо зміцнення стану законності на території району триває. Місцевою прокуратурою продовжуються вживатись вичерпні заходи в межах компетенції для забезпечення ефективної реалізації функцій, покладених на органи прокуратури, боротьби із злочинністю та проявами корупції на піднаглядній території.
З повагоюЗ метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» щодо приймання та реєстрації електронних звернень і звернень, що надійшли на телефон «гарячої лінії», у відповідності до ст. 11 Закону України «Про прокуратуру» забезпечено організацію роботи з приймання та реєстрації вищевказаних звернень.
Робота щодо зміцнення стану законності на території району триває. Місцевою прокуратурою продовжуються вживатись вичерпні заходи в межах компетенції для забезпечення ефективної реалізації функцій, покладених на органи прокуратури, боротьби із злочинністю та проявами корупції на піднаглядній території.
Заступник керівника
Червоноградської місцевої прокуратури Я.Гарасимчук
2016 рік є першим роком роботи реформованої поліції. В цьому році було проведено переатестацію особового складу. Також в цьому році було кардинально змінено структуру поліції. Зокрема було введено групи реагування, які суттєво скоротили час виїзду на місця скоєння правопорушення, що суттєво покращило розкриття злочинів по гарячих слідах. Треба сказати, що погіршенню криміногенної обстановки в регіоні посприяло те, що багато злочинців вийшло з місць позбавлення волі після прийняття Закону Савченко.
Попри все робота поліції Сокальщини в першу чергу спрямована на стабілізацію оперативної обстановки, розкриття кримінальних правопорушень, виконання вимог Конституції України та інших нормативно-правових актів, а також на відновлення довіри населення до поліції.
Статистичні дані свідчать про те, що за 10-ть місяців 2016 року в Сокальське відділення поліції надійшло 5376 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, з них: по 1201 порушено кримінальні провадження, 3640 розглянуто згідно Закону України «Про звернення громадян».
Загальна злочинність
Всього перебувало в провадженні 1939 кримінальне правопорушення, з них 1193 зареєстровано у звітному періоді, без урахування закритих 562. Відносно неповнолітніх було вчинено 11 злочини. В громадських місцях було вчинено 20 злочин, в тому числі 18 – на вулиці. Протягом 10-ть місяців 2016 року по 1054 кримінальних правопорушеннях закінчено досудове розслідування, з них 130 скеровано в суд з обвинувальним актом, 13 – з угодою, 7 – направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності та застосування примусових заходів. Закрито 904 кримінальних провадження. За вчинені кримінальні правопорушення виявлено 132 осіб. Залишаються в провадженні 885 кримінальне правопорушення.
За 10-ть місяців 2016 року службами Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області особисто розкрито 153 кримінальних правопорушень. Однак нерозкритими залишаються резонансі злочини, які вчиненні на території Сокальського району, а саме: пошкодження надмогильних пам’ятників на території кладовища в м. Сокаль, крадіжка огорожі з кладовища в с. Сілець Сокальського району.
Крім цього працівниками Сокальської поліції за звітний період складено 663 протоколів про адміністративні правопорушення, з них дрібне хуліганство – 65, насильство в сім’ї – 201, порушення правил торгівлі спиртними напоями – 10, самогоноваріння – 5, порушення правил поводження зі зброєю – 59, дрібна крадіжка – 17, керування т/з в стані алкогольного сп’яніння - 33.
Однак попри все це, потребує суттєвого покращення робота по профілактиці кримінальних правопорушень вчинених особами раніше судимими, виявлення фактів торгівлі в невстановлених місцях, стихійної торгівлі, антиалкогольне законодавство. Недостатньо ефективно проводиться профілактична робота щодо виявлення продажу алкогольних напоїв неповнолітнім.
Також потребує значного покращення робота щодо якості складання адміністративних протоколів.
Основним причинами росту злочинності є:
- Економічна ситуація в регіоні, відсутність робочих місць;
- Неналежна заробітна плата;
- Ріст злочинності серед неповнолітніх – виїзд батьків на заробітки за кордон;
- Низький рівень виховання неповнолітніх в навчальних закладах;
- Ріст рецидивної злочинності – недостатній контроль з боку ОВС, місцевих органів влади за особами, які звільнені з місць позбавлення волі, їх працевлаштування та забезпечення житлом, відношення суспільства до даної категорії громадян;
- Низький рівень матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ.
В цілому криміногенна ситуація в Сокальському районі є контрольована, та проводяться заходи для її покращення.