ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Сенюк Андрій Іванович

Статус:

Чинний

Дата:

09.08.2016

ЗАПРОПОНОВАНІ ПОПРАВКИ
ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 00113/07
Про звіт Сокальської районної державної адміністрації  щодо вжитих заходів по гасінню терикону Львівської вугільної компанії

 
 

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                                ________ сесія ___________скликання
 
                                             РІШЕННЯ № _______
 
 
8 вересня   2016 року                                                                                     м. Сокаль
 
Про звіт Сокальської
районної державної адміністрації
 щодо вжитих заходів по гасінню
терикону Львівської вугільної компанії
 
 
 Заслухавши звіт Сокальської районної державної адміністрації щодо вжитих заходів по гасінню терикону Львівської вугільної компанії, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Сокальська районна рада Львівської області
 
 
ВИРІШИЛА:
 
 
  1. Визнати роботу Сокальської районної державної адміністрації щодо гасіння терикону Львівської вугільної компанії - задовільною ( незадовільною)
 
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.
 
 
 
 
Голова районної ради                                                                                 Микола Пасько
        
Довідка до питання «Про звіт Сокальської  райдержадміністрації щодо вжитих заходів гасінню терикону ПАТ «Львівська вугільна компанія»
        
         Загоряння породного відвалу на териконі ПАТ «Львівська вугільна компанія» розпочалося через недотримання названим підприємством технологічних норм та несвоєчасного вжиття заходів по недопущенню розгорання цього породного відвалу наприкінці 2015 року.  Державна частка акцій в ПАТ «Львівська вугільна компанія» становить –  40%.
       Незважаючи на численні звернення та листи ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» ДП «Львіввугілля» керівництвом  ПАТ «Львівська вугільна компанія» в 2015 році  не видавалося пальне для проведення попереджувальних робіт по недопущенню загорання терикону.
      Наприкінці 2015 року наслідки загорання терикону почало відчувати населення найближчих населених пунктів при відповідному напрямі вітрів.  
       Питання гасіння терикону ПАТ «Львівська вугільна компанія» було взято Сокальською райдержадміністрацією на постійний контроль.
При активному втручанні у вирішення цього питання Департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області керівництво ПАТ «Львівська вугільна компанія» розпочало надавати дизельне паливо ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» ДП «Львіввугілля» для виконання необхідних робіт по гасінню терикону.
       Координацію і контроль за виконанням робіт на териконі здійснювалися безпосередньо керівником департаменту цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Умрихіним С.Б., керівником та працівниками Сокальської райдержадміністрації.
      Спільно з керівниками ПАТ «Львівська вугільна компанія»,  ДП «Львіввугілля»,  ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів та рекультивації земель» ДП «Львіввугілля» , керівниками  департаменту з питань  ЦЗ Львівської облдержадміністрації та екологічної служби у березні місяці 2016 року проводилися регулярні наради по вирішенню питань постачання дизельного пального для технічних засобів, які залучалися для проведення робіт по гасінню терикону.
        Практично щоденно на териконі  працювало 6 одиниць техніки ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння терикону і рекультивації земель», а саме 1 БелАЗ(самоскид), 2 екскаватори гусеничний (об’єм ковша 1 м3)  і колісний (об’єм ковша 0,75 м3), 2 МоАЗ (скрепери), трактор Т-150, бульдозер.
     Для прискорення виконання названих робіт залучалася техніка військових частин ( 2 КрАЗ) та техніка  приватних структур екскаватор Кamatsy (об’єм ковша  2 м3)  , самоскид трьохмостовий МАЗ.
Гасіння терикону проводилося шляхом зменшення доступу повітря до пластів горіння, через засипання відвалу терикону інертним матеріалом (піско-глиняною сумішшю зі старих териконових насипів 16-літньої давності).
Для остаточного припинення горіння терикону за розрахунками спеціалістів ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» ДП «Львіввугілля» необхідно висипати близько 36000 м куб. інертного матеріалу.
      22 квітня 2016 року було проведено позачергове  засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на якому було прийняте рішення. З метою запобігання виникненню в населених пунктах с.Межиріччя, с.Сілець, с.Городище, с.Волсвин, які прилягають до териконів ПАТ«Львівська вугільна компанія», надзвичайної ситуації внаслідок надходження в атмосферне повітря шкідливих речовин (сірчистий ангідрид та оксид вуглецю)понад ГДК, виділити ПАТ «Львівська вугільна компанія» 300,0 (триста) л дизпалива для надання ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів та рекультивації земель» ДП «Львіввугілля», яке виконує роботи по гасінню осередків загорання терикону.
       За період з 06.03.2016р. по 24.06.2016р. було перевезено і висипано 26725 м куб. інертного матеріалу і на 97% площі локалізовано осередки само- загоряння.
      Загальні витрати ВП «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів та рекультивації земель» ДП «Львіввугілля» на гасіння осередків горіння на відкосі розширеного плоского породного відвалу ПАТ «Львівська вугільна компанія» за вказаний період склали 347,579 тис.грн. ПАТ «Львівська вугільна компанія» витратило на ці роботи 68 тонн дизельного палива.    
       З 25 червня 2016 року з ініціативи ПАТ«Львівська вугільна компанія» роботи по вивезенню інертного матеріалу припинені і розпочаті роботи по охолодженню відкосу розширеного породного відвалу шляхом зрошення водою окремих ділянок осередків самозагоряння.
      На даний час ПАТ«Львівська вугільна компанія» ці роботи продовжує самостійно. Проведення цих робіт надалі залишається під постійним наглядом Сокальської  райдержадміністрації та департаменту цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.
 
Вик. Штикало , 72052