ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XIX

Скликання:

VII

Вид:

В цілому

Номер:

00281/07

Дата реєстрації:

21.06.2017

Проголосовано:

06.07.2017 11:09:30

Автор:

Тарасюк О.П.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  31
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  0
 • Відсутні
  6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00281/07
ПРОЕКТ

 У К Р А Ї Н А

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

___ cесія VII скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я №__

 

“___”_______________2017р.                                                                 м.Сокаль

 

Про проведення інвентаризації

та якісного стану меліоративних

споруд і каналів у Сокальському

районі та встановлення їх

балансоутримувачів.

 

Відповідно до пункту 16 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Сокальська районна рада Львівської області,-

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Інформацію начальника відділу агропромислового розвитку Сокальської райдержадміністрації Тарасюка О.П. та начальника Сокальського управління водного господарства про проведення інвентаризації та якісного стану меліоративних споруд і каналів у Сокальському районі та встановлення їх балансоутримувачів, взяти до відома.


 

2.  Стан меліоративних споруд і каналів визнати ___.

 

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.

 

 

 

Голова районної ради                                           Микола Пасько

 

 Довідка щодо проведення інвентаризації та якісного стану меліоративних споруд і каналів у Сокальському районі та встановлення їх балансоутримувачів.

       У Сокальському районі площа осушених земель складає – 51962 га, з них гончарного дренажу – 29659 га. Площа осушених сільськогосподарських угідь 45977 га, в тому числі рілля – 22376 га, сіножаті – 12544 га, пасовища – 11013 га, багаторічні насадження – 44 га. Всього нараховується 15 осушних систем.

       Інженерна інфраструктура осушувальних меліоративних систем району включає в себе: 1933,1 км відкритої осушувальної мережі каналів та водоприймачів, 1481 шт. гідротехнічних споруд на каналах та водоприймачах,  20914,9 км закритої осушувальної мережі, 7323 шт. гідротехнічних споруд на закритій осушувальній мережі, 52,9 км захисних дамб. Меліоративні системи розподіляються на міжгосподарську та внутрішньогосподарську меліоративну мережу.

Експлуатацію міжгосподарської інженерної інфраструктури меліоративних систем та її окремих об’єктів, що перебувають у державній власності, на території району здійснює  Сокальське управління водного господарства. Спеціалістами Сокальського управління водного господарства  на протязі 2003-2004 років було проведено інвентаризацію міжгосподарських осушних систем. З метою оцінки  технічного стану та своєчасного визначення обсягів і вартості ремонтних робіт, управління водного господарства у відповідності до «Положення про проведення планово-попереджувальних ремонтів меліоративних систем і споруд»  щорічно 2 рази на рік проводить планові обстеження меліоративних систем. Позачергове обстеження проводиться з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій  (повені, паводки та інше).

  На балансі Сокальського УВГ знаходяться  580 шт. міжгосподарських гідротехнічних споруд,  із них : шлюзи-регулятори -172 шт., трубчаті переїзди - 287 шт., свайні мости - 63 шт., інші - 48 шт., які введені в експлуатацію на протязі 1965-1980 років. Балансова вартість міжгосподарських меліоративних фондів, які знаходяться на балансі управління становить 159,1 млн.грн. Термін експлуатації гідротехнічних споруд осушних систем 30 років. Для покращення технічного стану осушних систем Сокальського управління водного господарства необхідно провести капітальний ремонт меліоративних каналів і водоприймачів довжиною 195 км. Для забезпечення безаварійного пропуску повені і паводків провести капітальний ремонт 8 км захисних дамб. Провести капітальний ремонт 82 шт. шлюзів –регуляторів.

Експлуатація внутрішньогосподарської частини меліоративних систем, відповідно до Закону України «Про меліорацію земель» здійснювалась їх власниками, якими до реформуванням аграрного сектору економіки виступали сільськогосподарські підприємства. У відповідності до рішення Сокальської районної ради від 18.03.2004 року №94  внутрішньогосподарські меліоративні мережі передані у спільну комунальну власність територіальних громад району, управління від імені яких здійснює районна рада. Під час передачі    внутрішньогосподарської мережі в комунальну власність було проведено обстеження внутрішньогосподарської мережі. Внутрішньогосподарська мережа району включає в себе 1044,3 км каналів, 901 шт. гідротехнічних споруд, 20914,9 км закритої осушувальної мережі, 7323 шт. гідротехнічних споруд на закритій осушувальній мережі балансовою вартістю 96,3 тис.грн. в цінах 1991 року.

Згідно даних комплексної оцінки проведеної у 2015 році Львівською гідрогеолого-меліоративною експедицією Львівського обласного управління водних ресурсів із 45977 га осушених сільськогосподарських угідь 17351 га знаходиться в сприятливому стані, 28042 га у задовільному стані, 580 га у несприятливому стані. Незадовільний меліоративний стан щороку зберігається на осушних системах "Солокія" – 254 га, "Болотня" – 296 га, "Рата" – 20 га, "Ракитня" – 10 га через близьке залягання рівня ґрунтових вод. Це землі з неефективною роботою осушної мережі, а саме відкритою мережею каналів, побудованих в 50-60 роках минулого століття, які не забезпечують повністю пониження рівня ґрунтових вод в нормативні терміни на протязі вегетаційного періоду. Такі ділянки землі потребують проведення реконструкції меліоративної мережі.

 Необхідно відмітити, що осушувальні системи, як і всякі інші інженерні споруди в процесі експлуатації під впливом зовнішніх факторів зношуються і деформуються, а тому потребують своєчасного і постійного догляду. Починаючи з 2004 року в Сокальському районі  проводяться роботи по Програмі «Захист сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення». Так на протязі 2004-2015 років було проведено очистку каналів протяжністю 245 км (23% від загальної кількості), проведено ремонт 30 шт. гідротехнічних споруд (37% від загальної кількості).

 

Начальник відділу

агропромислового розвитку                                     ТАРАСЮК О.П.