ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XIX

Скликання:

VII

Вид:

За основу

Номер:

00273/07

Дата реєстрації:

21.06.2017

Проголосовано:

30.06.2017 13:42:15

Автор:

Новацький О.Є.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  30
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  1
 • Відсутні
  6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00273/07
 

 

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДАЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ  ___ сесія  VІІ скликанняР І Ш Е Н Н Я № _____________ 2017 року                                                                          м.Сокаль

 Про звіт про роботу комунального

підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль»»

Сокальської районної ради

 

 

Заслухавши та обговоривши звіт про роботу Комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль»» Сокальської районої ради, враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії районної ради з питань, керуючись п. 28 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Статутом Комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль»» Сокальської районної ради, Сокальська районна рада Львівської області, -

 ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити звіт про роботу Комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль»» Сокальської районої ради.2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Сокальської районної ради з питань промисловості, підприємництва та управління об’єктами спільної власності.

 

 

 

 

 

 Голова районної ради_________________М.М. Пасько

ЗВІТ

 про роботу Комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Сокаль»» Сокальської районої ради

         Комунальне підприємство «Телерадіокомпанія «Сокаль»» відповідно до Статутних завдань і мети вже 15 років через забезпечує жителів Сокальського району оперативною інформацією  про громадське-політичне, соціальне, економічне, культурне, спортивне і релігійне життя Сокальщини, України та світу. Для цього створюються і розповсюджуються в ефірі 101ФМ-радіо інформаційні, інформаційно-аналітичні, публіцистичні, просвітницькі і релігійні радіопередачі, передачі прямого ефіру проводяться прямі трансляцію знакових подій Сокальського району. Цієї мети ТРК «Сокаль» досягає шляхом фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази Телерадіокомпанії  засновником і власником підприємства – Сокальською районною радою, а також власними силами – провадячи фінансово-господарську діяльність.

         Аналіз інформаційного радіопростору Сокальщини визначає ключових учасників медіа ринку, до яких належать електронні ЗМІ – радіостанції-мережевики ХітФМ, Галичина, а також приватні радіостанції: «Нео-радіо» (м.Червоноград), Львівська хвиля, радіо «Люкс». Ці радіостанції мають власників (приватних засновників), і забезпечують просування їх політичних та бізнесових інтересів, висвітлюють інформацію з огляду на цілі та пріоритети власників, мають визначену ними ж інформаційну і програмну політику.

         За оперативністю інформування, радіо випереджають лише Інтернет-видання. Це офіційні ресурси органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, оперативних служб, партій і громадських організацій, сторінки в соціальних мережах, блоги. Протягом 2016 року кількість таких збільшилася, як і їх наповненість, відвідуваність. Власники видань висвітлюють на них життя Сокальщини, використовуючи власний ресурс. Крім того, є сайти, що позиціонують себе як неофіційні видання Сокальського району і міста Сокаль, висвітлюють діяльність районної і міської влад, органів місцевого самоврядування, не рідко з огляду на власну редакційну політику.

         Зважаючи на конкурентне середовище у сфері електронних медіа, ТРК «Сокаль»  забезпечує інформаційні завдання, визначені в Статуті Комунального підприємства, забезпечує умови для запобігання маніпуляціям, поширенню неперевіреної та упередженої інформації. Інформаційні та інші передачі радіо «Сокаль» забезпечують всебічне висвітлення діяльності Сокальської районної ради, органів місцевої влади в районі, виконавчої влади, посадових осіб та депутатів, громадськості, створює умови для відкритого обговорення суспільно-важливих питань, комунікативної взаємодії влади з територіальною громадою району. Тим самим забезпечуючи право громадян на свободу думки і слова, вільного доступу до інформації.

Статут КП Телерадіокомпанія «Сокаль» визначає головну мету діяльності підприємства –  забезпечення  глибокого і всебічного висвітлення громадсько-політичного, економічного та культурного життя Сокальського району, держави;  оперативне інформування про події в Сокальському районі, в Україні та за її межами; розповсюдження офіційної інформації органів державної влади та органів місцевого самоврядування; пропаганда української культури і мови; популяризація кращих творів національного і світового мистецтв, створення та розповсюдження програм економічного, публіцистичного, культурно-освітнього, медико-гігієнічного, художнього, навчального, розважального змісту, спортивних програм, а також програм для дітей і юнацтва.

Згідно з ліцензією, виданою Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, обсяг мовлення КП ТРК «Сокаль» складає 15 годин 08 хв власного продукту на добу (63,05%), з них - 2 години інформаційно-аналітичних програм, 1 год. 30 хв - науково-просвітницьких, 7 год 15 хв - розважальних.

Виходячи з цих головних документів, керівництвом КП Телерадіокомпанія «Сокаль» обрана стратегія розвитку програмно-музичної складової радіо та бренду «Радіо «Сокаль»».

Основна частка оперативної інформації в будні дні забезпечується інформаційними випусками новин. За добу - це 11 випусків: 5 - місцевих новин та 6 випусків новин «Україна і світ». Частка повідомлень місцевих новин, які створюють журналісти КП ТРК «Сокаль», складає 70%, решта повідомлень опрацьовані ними і адаптовані для випусків.

За результатами аналізу ефіру радіо «Сокаль» за 2016 рік було підготовлено: випуски місцевих новин, середнім хронометражем 15 хв. кожен, та новини «Україна і світ», середнім хронометражем 5 хв. Таким чином, за 12 місяців 2016 року, було вироблено і надано в ефір інформаційних матеріалів про життя Сокальщини загальним хронометражем 18 825 хв., про життя держави та світу 7 530 хв. Переважала подієва інформація оперативного характеру, з позначками: «сьогодні» або «вчора».

 

Крім того, в прямому ефірі в передачі «Перехрестя думок» обговорювались проблеми і явища, що турбували мешканців району та інших слухачів радіо. Темами цих передач були: «Перевезення на Сокальщині», «Екологічні проблеми краю», «Реформа ЖКГ», «Децентралізація: перспективи створення ОТГ в Сокальському районі», «Епізоотична ситуація в Сокальському районі», «Проблематика учасників АТО». Учасниками програм поряд із очільниками Сокальської районної ради та посадовими особами виконавчої гілки влади Сокальського району, депутатів різних рівнів – районної, міської і обласної рад, Верховної ради України, керівників управлінь, установ і закладів району, а також слухачі радіо «Сокаль», котрі в прямому ефірі задавали питання, висловлювали власні думки з приводу тем передач. В середньому хронометраж програм складав 60 хв. В цілому – понад 400 хвилин роботи в прямому ефірі .

 

Хвилина некомерційного мовлення на КП ТРК «Сокаль» коштує 30 грн.. Таким чином було надано в ефір інформаційних та інформаційно-аналітичних матеріалів загальним хронометражем 26 755 хв.,  на суму 802 тис 650 грн., без врахування вартості виготовлення.

Програмний продукт радіо «Сокаль» та концепція мовлення зорієнтовані на соціально активних громадян. Серед популярних програм і передач: «Регіональні новини», «Новини України і світу», ранкове шоу «Підйом», передачі «А чим справді ми багаті…», «Як ся маєте сокальчани?», «СвоєРідне», «Ти - вояжер», «Історія з погляду 101ФМ», «Настрій на замовлення», «Свято щодня», а останнім часом ще і «365 днів» (Притчі на щодень), «Щоденні роздуми про Бога» за участю священиків, передача «Правопоміч» - спільний соціальний проект з Червоноградським центром надання вторинної правової допомоги (поряд із цим з Сокальським і Соснівським бюро правової допомоги). Цікавими для слухача є також передачі «Зелена планета» Наталії Земної.

В межах проекту «Громадський кореспондент» напрацьовується співпраця із представниками громад в межах дії сигналу радіо «Сокаль». Це дасть змогу розширити географію повідомлень про події та явища, інформації про все, що відбувається в регіоні. Вважаємо, що дана передача дасть можливість ще більше зацікавити мешканців регіону слухати радіо «Сокаль», відтак у нас буде більше можливості залучити до співпраці нових рекламодавців з цих місцевостей.

В проекті ще кілька передач, які, віримо, знайдуть свого слухача. Це «5 хвилин із депутатом» - інформаційна передача, в якій депутати Сокальської районної ради зможуть розповісти про свою діяльність, виконання власних програм і конкретні справи, здійснені на благо громад, які вони представляють, розважальна передача «Наш Топ» - про кращі зразки сучасної української та іноземної музики. Також розвиваємо сегмент передач на історичну тематику. Готуються до ефіру передачі «Трагічні скрижалі української науки» -цикл створений на основі нарисів про славетних українських науковців, культурних діячів, природознавців, вчених і винахідників, поданих у тритомному виданні книги «Нехай не гасне світ науки» професора Василя Шендеровського, за участі вихованців Малої академії наук, а також цикл передач про історію Сокаля – до 640-річчя славетного міста, та інші. В планах також розвиток відео-каналу ТРК «Сокаль» в Ютюб, розглядаються можливості проведення прямих трансляцій з місць подій – стрімінгу.

Важливою соціальною складовою роботи радіо «Сокаль» є забезпечення доступу радіослухачів до Богослужінь, що проходять щонеділі в кафедральному соборі Петра і Павла в м. Сокаль. Протягом минулого року дані трансляції здійснювались за фінансування Програми фінансової підтримки КП «ТРК «Сокаль»». Таким чином, було забезпечено трансляцію 53 недільних Богослужінь, загальним хронометражем 4770 хв., а також святкові Богослужіння на Різдво, Пасху, свято Петра і Павла – 450 хв. Загальний хронометраж Божественних літургій за 2016 рік склав 5 220 хв, їх загальна вартість склала – 156 тисяч 600 грн.

З початку року, не дивлячись на відсутність фінансової підтримки, враховуючи соціальну важливість, радіо «Сокаль» не припинило трансляції Богослужінь з Храму св.ап.Петра і Павла. До травня місяця 2017 року було здійснено трансляцію 19 недільних служб, а також святкових Літургій на Різдво Христове і Пасху. В цілому ж з початку року здійснено трансляцію 21 служби, хронометраж яких склав близько 1 900 хв. КП ТРК «Сокаль» за рішенням сесії Сокальської районної ради, яким затверджено Програму фінансової підтримки та зміцнення мітеріально-технічної бази КП ТРК «Сокаль» на 2017 рік,  отримало на трансляцію недільних Богослужінь 30 тисяч грн.

         Радіо «Сокаль» надалі працює у форматі інформаційно-музичної станції, тобто поєднання музичних композицій та коротких динамічних програм і передач. Основою музичного контенту радіо є українська популярна музика, українська естрада 90-х - 2000-х років, новинки і народна українська музика. Радіо «Сокаль» є незаперечним лідером серед радіостанцій, які ведуть мовлення на теренах Сокальщини, по кількості використання українського музичного контенту (близько 50%) та виробництва новин про життя району та діяльність влади і місцевого самоврядування Сокальського району. Крім того, ТРК «Сокаль» ретранслює передачі всесвітньовідомого радіо «Свобода»: «Ранкова «Свобода»», «Свобода сьогодні», «Європа на зв’язку» та інші, передачі київської студії «ФДР»: Світовий радіо чарт, хіт-парад кращих композицій, які найчастіше звучать на радіостанцях України ТОП-40, Хіт на обрії, Селектор, хіт-парад української рок-музики ТОП-10, Слухоманія, а також хіт-парад «На всі 100»…

          ТРК «Сокаль» виконує поставлені Статутні завдання, умови ліцензії Нацради з питань ТБ і радіомовлення, яку в 2016 році продовжили на 7 років. На підприємстві продовжені Дозволи на використання обладнання, яким здійснюється трансляція радіо на частоті 101ФМ, роботу обладнання постійно моніторять спеціалісти Украчастотнагляду. КП вчасно сплачу усі необхідні в цьому напрямку збори.

         Всю цю роботу не можливо було б забезпечити, якби не налагоджена співпраця усього колективу ТРК «Сокаль». За штатним розписом на КП передбачено 11 з половиною посад. Зараз в колективі трудиться 11 працівників: головний бухгалтер Надія Мицик, музичний редактор Станіслав Зарваницький, випусковий Валерій Зарваницький, коментатори Наталя Новацька і Анна Бродюк, ведучі ефіру Ірина Булка-Динюк, Марія Корінь, Юрій Романик, менеджери з реклами Людмила Шакірова і Тетяна Хохонь, крім того із радіостанцією співпрацює журналістка Ірина Славчаник. Наразі вакантною залишається посада провідного інженера – наразі роботи спеціаліста проводяться власними силами або ж із залученням спеціалістів ззовні, є також потреба в журнілсті (на посаду коментатора) та ведучому програм. Більшість працівників мають вищу освіту, музредактор Станіслав Зарваницький наразі ще навчається у Львівській політехніці.

        

         На підприємстві діє первинна профспілкова організації «Медіа-профспілки Львівщини», в співпраці з якою, з травня минулого року по лютий 2017 проводилась робота із створення оновленого Колективного договору. В кінцевому підсумку, даний Договір був погоджений зборами профспілки КП ТР «Сокаль» і зареєстрований  належним чином. Він оновлений до сучасних умов і сучасного законодавства, оновлені умови преміювання, чітко виписані умови заохочення працівників підприємства, правила внутрішнього розпорядку. Протягом тривалого часу розроблялись і посадові інструкції для працівників, зараз усі вони введені в дію, з ними ознайомлені усі члени колективу, відповідно до займаних посад.

        

         Після прийняття рішення сесії Сокальської районної ради, затверджено штатний розпис КП ТРК «Сокаль». На підприємстві створено відділи: редакцію інформації та рекламний відділ, керівник яких мають в підпорядкуванні працівників. Таким чином розроблена чітка схема підпорядкування і відповідальності.

 

         Після виявлення ситуації із конфліктом інтересів щодо підпорядкуванню мені, як гендиректору підприємства, моєї дружини – згадані вище нововведення допомогли частково залагодити його. Про це було повідомлено не лише власника - Сокальську райраду, але й відповідний орган Національне агентство із питань запобігання корупції. Наразі у НАЗК є застереження щодо питань преміювання, яке за мого підпису під наказом набуває корупційних ознак. Минулого року виплата премій проводилась відповідно до 33 статті «Здійснення повноважень під зовнішнім контролем» ЗУ «Про запобігання корупції». Цьогоріч премій не виплачувалось.

 

 

Реагуючи на лист від НАЗК, за погодженням із профспілковою організацією були внесені зміни в Положення про преміювання працівників КП ТРК «Сокаль», якими до прийняття рішення щодо преміювання залучена профспілка. Внесені зміни і в посадові інструкції завідувачам відділів.

 

В разі виникнення конфлікту інтересів, пов’язаних із преміюванням моєї дружини, готовий повідомити власника про це і погодити дії, відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції» згідно із 33 статтею цього закону «Здійснення повноважень під зовнішнім контролем», про яку вже згадувалось раніше.

 

І власне до фінансово-господарської діяльності КП ТРК «Сокаль».

 

         Дохід КП ТРК «Сокаль» за 2016 рік складає 1 млн 372 тисячі 442 грн. Він отриманий за рахунок надходжень від продажу ефірного часу - послуг з надання реклами і вітань 722 тисяч 703 грн, оплати за ретрансляцію радіо «Свобода» 193 тисячі 125 грн, з оренди приміщень та інших надходжень 149 тисяч 412 грн. По програмі фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази ТРК «Сокаль» 305 тисяч грн..

 

         Витрати КП ТРК «Сокаль» за 2016 рік склали 1 млн 86 тис 650 грн.  Основні статті витрат – заробітна плата і нарахування на неї 824 тисяч 590 грн, енергоносії і зв’язок – 100 тисяч 170 грн та інші.

 

         Усі кошти, які надходять на ТРК «Сокаль» по програмі фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази підприємства скеровані на заробітну плату.

 

         В умовах фінансової дисципліни у 2016 році ТРК «Сокаль» вдалось отримати прибуток в сумі 285 тис 792 грн. Відтак, на початку цього року з прибутку сплачено податок 51 тисячі 443 грн, крім того ще 35 тисяч 152 грн податку з частини чистого прибутку.

 

         За рахунок цих коштів у 2016 році ТРК здійснювала заходи з покращення матеріально-технічного забезпечення і облаштування робочих місць для працівників.

 

         В травні 2016 року була проведена звукоізоляція стін і стелі в ефірній студії. Створено більш якісну акустичну атмосферу в ефірній студії радіо. Для цього придбаний професійний матеріал, яким ізольовані стіни і стеля. Поролон ми придбали, а роботи по ізоляції стін і стелі проведені силами працівників ТРК.

 

Створення повноцінних додаткових робочих місць в студії. Задля якісної роботи ведучих і запрошених гостей радіо, були придбані головні телефони – навушники 3 шт. Крім того, придбано хаб-підсилювач, який дозволяє під’єднати одночасно до 8 навушників. Фактично створено можливість одночасно працювати в ефірі 4 і більше людям.

 

Програмне забезпечення. Для якісної і легальної роботи програми-компресора Stereo Tools, придбаний реєстраційний ключ. Дана програма покращує звукові якості аудіосигналу та ефіру радіо «Сокаль» в цілому.

Оновлення бази комп’ютерів. Через ресурсне зношення комп’ютерів, були придбані 3 комп’ютери. Один офісний – для роботи ведучих ефіру. Два комп’ютери – для роботи в редакції і музичного редактора.  Оновлено до сучасних вимог ефірний комп’ютер, для роботи із відео-потоком для проведення онлайн-трансляцій – встановлена відео-плата.

 

Створення сайту ТРК «Сокаль». У зв’язку із тим, що попередній сайт радіо «Сокаль» був розміщений на російському ресурсі, а сам сервер розташовувався у Москві, було прийнято рішення по розробці нового офіційного сайту ТРК «Сокаль», із відповідним розміщенням його на європейських чи українських ресурсах.

На сайті можна почитати новини регіону, послухати свіжий випуск Регіональних новин, подивитись відео із спілкуванням з цікавими гостями в прямому ефірі радіо «Сокаль», передати привіт чи вітання, ознайомитись із вартістю на рекламні послуги, із структурою власності, послухати онлайн-трансляцію радіо «Сокаль», за допомоги встановленої додатково ВЕБ-камери, тут також можна побачити те, що відбувається в студії радіостанції. Робота над веб-сайтом триває.

 

Ремонт приміщень. Близько 188 тисяч грн. коштів вкладені в ремонт приміщення, яке передане ТРК «Сокаль» на правах господарського відання. Ми маємо аварійну ситуацію на дзвінниці, під якою була редакція. У червні минулого року було прийняте рішення вивести з-під цієї ділянки працівників, до часу поки тут не будуть проведені відповідні роботи. Протягом літа були приведені в належний стан приміщення на 2 поверсі, зараз редакція і комерційна служба працюють в світлих приміщеннях.

 

Загадані вище витрати є своєрідними інвестиціями, які підприємство вкладає в розвиток. Це дозволило не лише дещо покращити матеріально-технічну базу і умови праці, але й збільшити балансову вартість комунального підприємства Сокальської районної ради майже на 230 тисяч грн.

 

Зараз розпочата робота по реконструкції частини приміщень. Підприємство почало процедуру виготовлення проектно-кошторисної документації. В подальшому планується облаштувати частину приміщень під потреби телерадіоорганізації, створити якісну продакшн-студію, прес-холл, а також приміщення для відпочинку та прийому їжі працівників ТРК «Сокаль». Дані роботи дозволять збільшити площу переданого на правах господарського відання приміщення майже в два рази, зберегти дану частину будівлі від руйнування і покращити робочі і побутові умови працівникам КП ТРК «Сокаль».

 

Дякую за увагу!

 

 

Генеральний директор КП ТРК «Сокаль»                         О.Новацький