ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XVII

Скликання:

VII

Вид:

За основу

Номер:

00215/07

Дата реєстрації:

15.03.2017

Проголосовано:

04.04.2017 16:22:04

Автор:

Михайлюк М.В.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  24
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  4
 • Відсутні
  9

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00215/07проект ___

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

_  сесія _ __скликанняР І Ш Е Н Н Я №_____

 ____________2017 року                                                                         м.Сокаль

 

  

Про затвердження Програми

підтримки творчої діяльності

аматорських колективів

Сокальського району у 2017 році

 

Відповідно до п. 16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних профільних комісій та комісії з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку, Сокальська районна рада Львівської області,-

 

 

ВИРІШИЛА:


 1. Затвердити Програму підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальського району у 2017 році (далі – Програма),  що додається.

 2. Фінансовому управлінню райдержадміністрації при формуванні та внесенні змін до бюджету спланувати видатки на фінансування завдань і заходів Програми.

 3.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійні профільні комісії та комісію з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку.

 Голова районної ради                                                          Микола Пасько

 
ЗАТВЕРДЖЕНО

Голова Сокальської районної

державної адміністрації                                        ________________О.ПЕЛИХ 

«_____» _____________ 20__ р.

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Голова Сокальської

районної ради  

____________________ М. ПАСЬКО                                     «_____»_____________ 20__ р.

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

підтримки творчої діяльності аматорських колективів

Сокальського району у 2017 році

 

 

 

 

 

ПОГОДЖЕНО

Голова постійної комісії

з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій

Сокальської районної ради

__________________ В. ПОГРАНИЧНИЙ

«_____» ________________ 20__ р.

ПОГОДЖЕНО

Голова постійної комісії

з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку

Сокальської районної ради _______________________ О. БЕРЕЗА

«_____» ________________ 20__ р.     

 

 

 

 

 

 

ПОГОДЖЕНО

Начальник відділу житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської районної державної адміністрації

____________________ С. ШЕВЧУК

«_____» ________________ 20__ р.

 

ПОГОДЖЕНО

Начальник фінансового

управління

Сокальської районної державної адміністрації

____________________Г. ЛЕОНОВА

«_____» ________________ 20__ р.

     

  

Начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації

____________________ М. МИХАЙЛЮК

«_____» ________________ 20__ р. 

 

 

м.Сокаль

20__ рік

1. Загальні положення

         Станом на 01.01.2017 р. в Сокальському районі проживає понад 93 тис. жителів, що потребують забезпечення своїх духовних, культурних потреб, реалізації творчих задатків і здібностей.

Народні колективи – це постійно діючі колективи художньої самодіяльності, які досягли високої художньо-виконавської майстерності, ведуть активну творчу, виховну та просвітницьку роботу  по відродженню національно-культурних традицій українського народу, його духовних цінностей, свої творчі здобутки систематично виносять на осуд глядача, забезпечують непереривність творчого процесу шляхом залучення в колектив обдарованої молоді. В районі  працює 24 народних  колективи художньої самодіяльності: 16/уч.279 народних колективів вокально-хорового жанру, 2/54 народні хореографічні колективи, 2/47 народних театральних колективів, народних: камерний оркестр, народний ансамбль бандуристів (8), 2/10  народні відео студії.

За підсумками атестації народних колективів в Сокальському районі Львівським обласним департаментом з питань культури, національностей та релігій  та обласним науково-методичним центром народної творчості, яка відбулась в 2014 році підтверджено звання «народний» народній відео студії «Спектр» Сокальського РНД, народному ансамблю пісні і музики «Росинка» НД м.В.Мости та народному ансамблю пісні і музики «Княжий» НД м.Белз.

Відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації приділяє особливу увагу розвитку самодіяльної художньої творчості, підтримці і всебічному сприянню діяльності колективів, які мають звання «народний», забезпечує нерозривність національних традицій, моралі, усього комплексу ціннісних орієнтацій, що консолідують націю.

         Наявність даної Програми у 2017 році дасть можливість стимулювати діяльність творчих колективів, що функціонують при Народних домах місцевих рад Сокальського району за результативність у художній творчості, участь у культурному житті громади, інших творчих здобутках.

         Підставою для розробки програми є:

 • Бюджетний кодекс України;

 • Закон України "Про культуру";

 • Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".


 

                                                  2. Мета Програми:


 • підтримка, збереження та розвиток творчого потенціалу району;

 • співпраця з професійними творчими спілками, громадськими об'єднаннями, національно-культурними товариствами, громадськими організаціями;

 • забезпечення гарантій свободи творчості, доступ до культурних надбань, створення можливостей для активної участі жителів району у самодіяльній творчості;

 • збереження та розвиток у районі національної культурної спадщини, духовного надбання як основи національної культури;

 • забезпечення виконання загальнодержавних, обласних, районних цільових програм;

 • сприяння розвитку творчих особистостей та їх підтримка.


Для фінансування у Програмі подаються чотири колективи: Народний духовий оркестр Сокальського районного народного дому, Народний ансамбль пісні і музики «Заспів» Сокальського районного народного дому, Народний фольклорно-етнографічний хореографічний колектив «Бужани» Народного дому с.Ільковичі, Народний чоловічий хор «Плугатар» Народного дому с.Стенятин.

Гурт народної музики та пісні «Заспів» був створений у 2005 році. Його засновниками та керівниками є Богдан Кійко та Роман Козярський. У складі колективу люди різних професій: вчителі шкіл Сокаля та району, працівники культури, державні службовці. Всього 17 учасників. Колектив виконує українські народні, козацькі та авторські пісні, польські народні пісні. Гурт є постійним учасником державних та обрядових свят, концертів, оглядів, конкурсів. У травні 2008 року колективу присвоїли звання «народний». За роки свого існування колектив був учасником театралізованих дійств «Штурм фортеці Замость» (Польща), відкривав Дні української кухні у готелі «Орбіс» у Замості за присутності посла України у Польщі, представляв Україну на 40-му фестивалі капел і виконавців народної пісні у м.Казімеж Дольний, мав спільні концерти з оркестрами «Дента» (Польща) та «Стаффоло» (Італія), був членом делегації м.Сокаля на зустрічі міст-побратимів у м.Ополє Любельське, брав участь у Днях українсько-польського прикордоння та різних концертах на території Сокальщини та області. У 2016 році  колектив приймав участь у концерті до Дня Злуки, Шевченківських днях на Сокальщині, побував з виступом у cмт.Іваничі на Волині, виступив з концертами перед учасниками АТО та бійцями Яворівського полігону, був учасником святкового концерту до Дня Незалежності України у м.Сокалі, співав для жителів селища Гірник і сіл Суховоля, Ульвівок, Ільковичі, Забужжя (Сокальщина), вітав учасників спливу на байдарках (спільний українсько-польський проект), був учасником творчого звіту художніх колективів Сокальщини, що відбувся у Львівській філармонії, та огляду «Музична мозаїка» (Палац культури ім. Г.Хоткевича, м.Львів). З моменту заснування колективу сценічні костюми артистів не оновлювались.

Народний духовий оркестр Сокальського РНД – це колектив, який досяг високої професійної майстерності, веде активну творчу діяльність щодо відродження національно-культурних традицій українського народу, його духовних цінностей. Колектив створений у 1980 році. До складу оркестру входять 20 професійних музикантів. Незмінним керівником Народного духового оркестру є викладач вищої категорії, завідувач відділом музичного мистецтва естради Сокальської дитячої школи мистецтв ім.В.Матюка Петро Криштоф. Духовий оркестр Сокальського району входить в п’ятірку кращих духових оркестрів області. У 2015 році став лауреатом ІІ Премії обласного конкурсу духових оркестрів. Жодне свято у районі не проходить без участі Народного духового оркестру, музика якого зачаровує.

Концертно-гастрольна діяльність Народного духового оркестру у 2016 році:

№ з/п Назва заходу Дата проведення
1. Творчий звіт Народного духового оркестру березень
2. Виїзний концерт у НД с. Перв’ятичі квітень
3. Виїзний концерт у НД с. Тартаків квітень
4. Свято Героїв травень
5. День міста Сокаль травень
6. Міжрегіональний фестиваль дитячої та юнацької пісенної творчості «Мамині зіроньки-2016» травень
7. День Конституції України червень
8. Виїзний концерт у НД с. Лубнівка липень
9. Виїзний концерт у НД с. Варяж липень
10. Еко-фестиваль липень
11. День Незалежності України серпень
12. Концерт до 125-річчя від Дня народження Є.Коновальця серпень
13. Творчий звіт аматорських колективів Сокальського району у Львівській обласній філармонії ім.С.Людкевича «Сокальщина – наш соколиний край»  

листопад

Народний фольклорний ансамбль танцю «Бужани» був створений у 1974 році. Звання «Народний» було присвоєно у 1986 р. Кількість учасників: 24 особи. За час своєї діяльності брали участь у різноманітних фестивалях та конкурсах: ім. Павла Вірського, «Прикарпатські джерела» та ін. На базі колективу був започаткований фестиваль «Свитазівські притупи», де колектив неодноразово був його переможцем. Брали участь у міжнародних фестивалях, а саме: у Польщі, Туреччині, Голандії, Португалії, Швеції, Італії, Болгарії. З концертною програмою виступали в м.Болграді, Одеська область, м.Славськ Іванофранківська область, м.Житомир, м.Запоріжжя, м.Луцьк та м.Іваничі Волинської області. Були учасниками фестивалю «Сонячні кларнети» у м.Києві. Костюми для учасників колективу були закуплені в 2002 році (комплекти українського, гуцульського, Сокальського строїв). На даний час необхідно оновити сценічне взуття, тому що воно у незадовільному стані.

 

3. Основні заходи Програми:


 • грошова винагорода для учасників Народного духового оркестру НД м.Сокаль;

 • придбання сценічних костюмів для Народного ансамблю пісні і музики «Заспів» НД м.Сокаль;

 • придбання сценічного взуття для Народного фольклорно-етнографічного хореографічного колктиву «Бужани» НД с.Ільковичі.


4. Порядок фінансування

Розпорядником коштів по даній програмі є відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА.

Кошти надаються у вигляді цільової субвенції місцевій раді, у випадку коли творчий колектив належить до закладу, що фінансується із районного бюджету (Сокальський районний  народний дім), кошти виділяються відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА.

Кошти, надані згідно Програми, використовуються на придбання сценічних костюмів та виплату грошової винагороди аматорським колективам та їх учасникам згідно затверджених кошторисів.

 

5. Результати програми.

Результатами програми є:

 • кількість залучених жителів району до проведених культурних заходів;

 • кількість проведених творчими колективами гастрольних заходів;

 • участь у районних, обласних, конкурсах, святах, фестивалях.


 

ПАСПОРТ

програми підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальського району у 2017 році

 

1. Ініціатор розроблення програми: відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації.

2. Дата, номер документа

про затвердження програми __________________________________________

3. Розробник програми: відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації.

4. Співрозробники програми: Сокальський районний народний дім.

5. Відповідальний виконавець програми: відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації.

6. Учасники програми: відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації та________________________________________________________________

7. Термін реалізації програми: протягом 2017 року.

8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, тис. грн., всього: 110 000.

8.1. коштів районного бюджету___________________________________

 

                                 

Начальник відділу з питань культури,

охорони культурної спадщини,

туризму та релігій Сокальської

районної державної адміністрації          М. В. Михайлюк  _______________

               

 

тел.: 72068

 

 

Показники обсягів фінансових витрат, необхідні для виконання Програми підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальського району у 2017 році в цілому та за роками з визначенням джерел фінансування

 

тис.грн.
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми 2017 рік Усього витрат на виконання програми
Усього, 110,000 110,000
у тому числі
обласний бюджет - -
районний бюджет 110,000 110,000

 

 

 

 

 

                                                                    

Начальник відділу з питань культури,

охорони культурної спадщини,

туризму та релігій Сокальської

районної державної адміністрації              М. В. Михайлюк  _____________

               

 тел.: 72068Додаток 3

до Порядку розроблення районних

(бюджетних) цільових програм, моніторингу

та звітності щодо їх виконання

 

Перелік напрямів, завдань, заходів і результативних показників

Програми підтримки творчої діяльності аматорських колективів

Сокальського району у 2017 році

 (назва програми)
№ з/п Назва завдання Перелік заходів завдання Показники виконання заходу, один. виміру Виконавець заходу, показника Фінансування Очікуваний результат
Джерела** Обсяги, тис. грн.
2017 рік***
1. Завдання 1. Забезпечення фінансової підтримки творчої діяльності аматорських колективів Захід 1. Грошова винагорода для учасників Народного духового оркестру затрат
обсяг видатків,тис.грн 35,0
продукту
кількість учасників,осіб 20
ефективності
середні витрати на одного учасника, тис.грн 1,75
Захід 2. Придбання сценічних костюмів для Народного ансамблю пісні і музики «Заспів» затрат
обсяг витрат, тис.грн 50,0
продукту
кількість костюмів,шт 17
ефективності
середні витрати на придбання одного костюма, тис.грн 2,941
Захід 3. Придбання сценічного взуття для Народного фольклорно-етнографічного хореографічного колективу «Бужани» НД с.Ільковичі затрат
обсяг витрат, тис.грн 25,0
продукту
кількість учасників,осіб 20
ефективності
середні витрати на придбання однієї пари взуття, тис.грн 1,25
Усього на етап або на програму: 110,0

* якщо строк виконання програми 5 і більше років, вона поділяється на етапи і таблиця заповнюється на кожний з них окремо.

** вказується кожне джерело окремо.

*** завдання, заходи та показники вказуються на кожний рік програми.

 

Начальник                                                 _Михайлюк М. В._                                  ______________

                                                                                    (П. І. Б.)                                                       (підпис)

Відповідальний

виконавець Програми                
          _Михайлюк М. В._                                  ______________

                                                                                    (П. І. Б.)                                                       (підпис)

тел.: 72068