ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XLVII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

00987/07

Дата реєстрації:

11.02.2020

Проголосовано:

11.02.2020 12:21:40

Автор:

Притулко В.Я.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  23
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  3
 • Відсутні
  11

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00987/07СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

XLVІІ   сесія _VІІ__скликання

Р І Ш Е Н Н Я № _____

 

_____ лютого  2020 року                                                                         м.Сокаль

 

Про звернення до Львівської обласної

державної адміністрації,

Кабінету Міністрів України,

Президента України щодо збереження

Сокальського району Львівської області

як окремої адміністративно-територіальної одиниці

 

Розглянувши численні звернення голів місцевих рад Сокальського і району, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні», Сокальська районна рада Львівської області,-В И Р І Ш И Л А:

 1. Прийняти звернення до Львівської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, Президента України щодо збереження Сокальського району Львівської області як окремої адміністративно-територіальної одиниці (звернення додається).

 2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради.


 

 

           Голова районної ради                                         Микола Пасько

 

 

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Львівської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, Президента України щодо збереження Сокальського району Львівської області як окремої адміністративно-територіальної одиниці

 

 

Сокальська районна рада Львівської області, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селища, міст району, звертається стосовно збереження Сокальського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці у складі Львівської області.

Територіальні громади Сокальського району усвідомлюють, що подальший успішний розвиток України залежить від якості проведених реформ, у тому числі й адміністративно-територіальної.  Проте така реформа має реалізовуватися на основі всебічних, економічно обґрунтованих розрахунків, з урахуванням історичних, ментальних, соціальних та культурних чинників. Разом з тим, аналіз існуючих пропозицій щодо змін в адміністративно-територіальному устрої Львівщини  дає всі підстави зробити висновок, що  варіанти  поділу Львівської області на райони розробляються кулуарно, під інтереси окремих високопоставлених осіб, які активно лобіюють інтереси виключно або міста Львова, або інших районів, відкинувши будь-які соціально-економічні аргументи, логіку і здоровий глузд. Навіть поверхневий аналіз суміжних районів дає змогу зауважити переваги Сокальщини як центру, навколо якого повинен формуватися майбутній район.

Сокальський повіт існував ще за часів Австо-Угорщини з 1867 року, за часів Польщі – з 1920 року. Сокальський район Львівської області у складі УРСР утворений в 1939 році. Пізніше до нього була приєднана північна частина Забузького району, а в 1963 році — територія колишніх адміністративних районів Львівської області: Великомостівського, Забузького і Радехівського. В січні 1965 року територію Сокальського району розукрупнено за рахунок вилучення території колишнього Радехівського району. Він межує з Іваничівським та на північному сході з Горохівським районами Волинської області, на сході з Радехівським, на південному сході з Кам’янко-Бузьким та на півдні з Жовківськисм районами Львівської області. На заході – з Люблінським воєводством Республіки Польща.

Район має вигідне положення щодо важливих транспортних шляхів. Це, зокрема, залізниця та автострада загальнодержавного значення Львів-Червоноград-Ковель з відгалуженням на Брест (Білорусь).

Економіка Сокальського району характеризується домінуванням вугіьної промислвості та сільського господарства. До найбільших помислових підприємств можна віднести: ДП «Львіввугілля» (ключає 8 шахт, в тому числі 5 сокальських).

Площа Сокальського району становить 157 тис. га (7,2% території Львівської області), в тому числі 107,4 тис. га сільськогосподарських земель, з них сільськогосподарські угіддя 104.9 тис. га., в т.ч. 64.4 тис. га. ріллі.

Економіко-географічне положення характеризується як прикордонна територія. Безпосереднє сусідство повітами Польщі, наявність міжнародного пункту пропуску «Угринів-Долгобичув» підвищують економічний потенціал Сокальського району, що значною мірою компенсує сучасну «периферійність» місцезнаходження. Проводиться робота щодо можливості будівництва пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення Угнів-Деніска та «Белз – Будинін».

В районі налічується 106 населених пунктів, в тому числі 4 міста і одне селище міського типу. На території проживає 94,5 тис. осіб, а в м.Сокаль – 21,4 тис. жителів.

Сокальський район сьогодні займає провідні місця у Львівській області за показниками соціально-економічного та культурного розвитку. За обсягом доходів зведеного місцевого бюджету він займає перше місце в області. Мережа і штати установ, що фінансуються з місцевого бюджету, є найбільш оптимальними на Львівщині, що дає можливість якісно надавати послуги            

 

Ми, депутати Сокальської районної ради, переконані, що утворення нової адміністративно-територіальної одиниці шляхом приєднання Сокальського району до м.Червонограда або іншого району області є недоцільним і недопустимим. Перспективи такого приєднання вже зараз викликають масове незадоволення населення і депутатського корпусу на місцях, що неминуче призведе до зростання соціальної напруги.

Вважаємо за доцільне під час проведення майбутньої адміністративно-територіальної реформи залишити Сокальський район в існуючих межах як самостійну, самодостатню адміністративно-територіальну одиницю або утворити Сокальський район шляхом приєднання до нього інших суміжних районів області, які разом менші як за площею та кількістю населення, так і за економічним потенціалом.                                     Прийнято на XLVII сесії VІІ скликання

                                   Сокальської  районної ради Львівської області     

                                   ___ лютого 2020 року