ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XVII

Скликання:

VII

Статус:

За основу і в цілому

Дата реєстрації:

04.04.2017

Дата прийняття:

11.04.2017 13:59:43

Автор:

Волос Р.Я., Поліщук М.П.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  31
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  0
 • Відсутні
  6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

Про звернення щодо щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
 ХVII сесія __VII__скликання
 
Р І Ш Е Н Н Я №308
11 квітня 2017 року                                                                                м.Сокаль

 
 
 
Про звернення щодо скасування рішення
щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання
 
 
 
Заслухавши звернення депутатів Волоса Р.Я., Поліщука М.П. та депутатської  фракції «Батьківщина» в Сокальській районній раді, керуючись ст. ст. 140, 144 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Сокальська районна рада Львівської області ,-
 
 ВИРІШИЛА:
 
Звернутись до Президента України, Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг з вимогою негайно скасувати рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, яким з 1 квітня введено щомісячну абонентську плату за підключення до системи газопостачання (звернення додається).
Рекомендувати Президенту України відправити у відставку весь склад Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, а також голову Комісії Дмитра Вовка.
3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ.
 
 
 
Голова районної  ради                                                                                      Микола Пасько
 
 
 

Додаток
до рішення Сокальської районної ради Львівської області
від 11 квітня 2017 року    №308

 
 
 

Президенту України
Кабінету Міністрів України
 Голові Верховної Ради України
 

 
 
 
 

ЗВЕРНЕННЯ

 
щодо негайного скасування рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), якою введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання, та рекомендацію про відставку всього складу НКРЕКП та голови комісії Дмитра Вовка.
 
 
 
Олігархи, перейшовши межу здорового глузду, накинули на українців черговий тарифний зашморг у вигляді абонплати за газ. Так, з 1 квітня споживачі будуть вимушені платити щомісяця абонентську плату за підключення до системи газопостачання, незалежно від фактичного обсягу споживання газу. На догоду олігархам Фірташу, Льовочкіну, Бойку цю плату ввела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Це рішення болюче вдарить насамперед по простих громадянах, які і так економно споживають газ.
 
Кожна сім’я повинна буде додатково до і так завищених газових тарифів сплатити ще 92 грн/міс. або 1100 грн за рік, а то й ще в рази більше в кишені приватних облгазів, що належать олігархам! При цьому самі облгази не сплачують жодних платежів за користування державними та комунальними газопроводами, а з людей хочуть здирати останні копійки, навіть якщо ті не споживають газу взагалі!
 
Особливо боляче ця афера НКРЕКП та газових олігархів вдарить по жителях сіл. Селяни за свої кошти підвели газ до власних осель, потім сумлінно платили і платять за послуги облзагів 13% у газовому тарифі, а тепер будуть змушені сплачувати значно більше, незалежно від того чи користуються газом.
 
Також найбільше постраждають ті абоненти, які сезонно користуються газом  наприклад, використовують його тільки влітку на дачі, які мало споживають газу, не мають лічильників і мають велику кількість прописаних на своїй житловій площі. У них плата може зрости у півтора або й більше разів. Введена абонплата призведе не лише до збільшення оплати за газ, але й до того, що держава її не субсидіюватиме, пільги на це не поширюються, тобто за все доведеться платити власними коштами щомісяця в повному обсязі.
 
Олігархи, зрозумівши, що у зв’язку із здорожчанням блакитного палива люди вимушені економити, не захотіли втрачати надприбутків і вигадали ще один щомісячний здирницький платіж.
 
Фактично, це свідчить про те, що уряд Гройсмана-Порошенка вкотре став на захист не українського народу, а купки олігархів, адже підраховано, що в першу чергу від введення абонплати за газ виграють власники газорозподільних компаній. 70% цього бізнесу контролює олігарх Фірташ з партнерами та компанії російських олігархів. Лише у 2017 році від абонплати облгази отримають додатково біля 24 мільярдів гривень.
 
Якщо знову замовчати, скоритися, то завтра аналогічна схема буде застосована щодо електроенергії, а пізніше введуть податки на вікна, комини та за те, що ми з вами дихаємо повітрям.