ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XVII

Скликання:

VII

Статус:

За основу і в цілому

Дата реєстрації:

27.03.2017

Дата прийняття:

28.03.2017 11:23:19

Автор:

Кожушко О.В.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  33
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  1
 • Відсутні
  3

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

Про звернення щодо недопущення скасування мораторію (заборони) на продаж сільськогосподарської землі

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
XVІІ  сесія _VІІ_ скликання
Р І Ш Е Н Н Я №250
28 березня 2017 року                                                             м.Сокаль
 
 Про звернення щодо недопущення
скасування мораторію (заборони)
на продаж сільськогосподарської
землі
 
Розглянувши депутатське звернення про недопущення скасування мораторію (заборони) на продаж сільськогосподарської землі депутатської фракції “Батьківщина” в Сокальській районній раді Львівської області від 14.03.2017 року № 14/03/17, враховуючи висновки постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій та керуючись               ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Сокальська  районна рада Львівської області,-
 
 В И Р І Ш И Л А:
 1. Прийняти Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем”єр-міністра України щодо недопущення скасування мораторію (заборони) на продаж сільськогосподарської землі (звернення додається).
 2. Надіслати дане Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем”єр-міністра України.
 3. Голові Сокальської районної ради Львівської області забезпечити оприлюднення даного рішення в часописі районної газети “Голос з-над Бугу” та через КП «Телерадіокомпанія «Сокаль».
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.
 Голова районної ради                                                                 Микола Пасько
      Президенту України
 
                                                                           
                                                                            Голові Верховної Ради України
                                                                            Прем’єр-міністру України
 
 
ЗВЕРНЕННЯ
щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі
17 лютого 2017 року група народних депутатів України внесла подання до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який під спільним тиском громадян був пролонгований Верховною Радою України до кінця 2017 року. Також, всупереч мораторію, у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2028а про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року. Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатися власним майном. Проте ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» – скупити за безцінь українські чорноземи та перетворити селян на кріпаків.
Зрозуміло, що за умов відсутності захисту власності та інвестицій, а також гострого дефіциту грошових коштів, навіть у вигляді кредитних ресурсів, єдине, до чого призведе право на продаж землі  – це скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями. Вже зараз десять найбільших агрохолдингів користуються (на правах власності або оренди) мільйонами гектарів земель та чинять тиск на малі сільськогосподарські підприємства та сімейні ферми щодо відмови від землі.
Скасування з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників призвело до ще більшого занепаду і дефіциту коштів у фермерських господарствах.
Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі вже з 1 липня 2017 року буде ухвалено, то фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки, масового зростання сільського безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл і селищ та до знищення українського селянина, як господаря власної землі.
На підставі вищевикладеного,  депутати Сокальської районної ради Львівської області звертаються до Вас з наступними вимогами :
–    вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення;
–     не допустити створення механізмів, які  дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, зокрема за допомогою ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року;                                                    – продовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, розробити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній сфері.
 
 
Прийнято на  ХVII сесії
Сокальської районної ради
Львівської області
VII скликання
28 березня  2017 року