ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XVIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Дата реєстрації:

18.05.2017

Проголосовано:

18.05.2017 12:36:41

Автор:

Кожушко О.В

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  28
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  3
 • Відсутні
  6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ                                                            проект

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

XVIII сесія _VІІ__скликанняР І Ш Е Н Н Я _____


  18 травня 2017 року                                                                          м.Сокаль

    

Про звернення до голів Львівської обласної ради

та Львівської обласної державної адміністрації

щодо присвоєння звання Героя України

Макуху Василю Омеляновичу (посмертно).

 

 

         Розглянувши численні звернення громадськості Сокальського району щодо належного вшанування пам’яті справжнього патріота України, уродженця села Карів Сокальського району Львівської області, на підставі депутатського звернення депутата Сокальської районної ради  Кожушка О.В. та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  враховуючи висновки постійної комісії з питань освіти, культури та духовності, Сокальська районна рада Львівської області, -

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Прийняти звернення Сокальської районної ради Львівської області до голів Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації (додається).

2.Звернутися до міських, селищної та сільських рад Сокальського району з проханням про підтримку даного рішення.

3.Звернутися до Президента України з проханням щодо присвоєння звання Героя України Макуху Василю Омеляновичу (посмертно).

4.Оприлюднити дане рішення в комунальних засобах масової інформації району (газета «Голос з-над Бугу», ТРК «Сокаль», офіційний сайт райради).

5.Контроль за виконанням даного  рішення  покласти  на постійну депутатську комісію з питань освіти, культури та духовності (О.Береза). 

 

 

 

 

Голова  районної  ради                                                    Микола Пасько

 

 

 

 

Додаток до рішення Сокальської                     районної ради Львівської області

від 18.05.2017р., № _______

 

 

                 Голові Львівської обласної ради

Ганущину Олександру Олександровичу,

                                                     Голові Львівської обласної державної адміністрації

                       Синютці Олегу Михайловичу

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Сокальської районної ради Львівської області про належне вшанування пам’яті про Макуха Василя Омеляновича та присвоєння йому звання Героя України (посмертно)  

 

        11 листопада виповнюється 90 років від дня народження нашого славного земляка, уродженця села Карів Макуха Василя Омеляновича.

         Колишній вояк УПА, політв’язень(10 років відсидів у таборах Мордовії та в Сибіру), 5 листопада 1968 року перший з українців здійснив акт самоспалення в столиці України на Хрещатику. Палаючий смолоскип біг Києвом у напрямку Майдану Незалежності і вигукував: «Геть колонізаторів! Хай живе вільна Україна!» та гасла проти радянської окупації Чехословаччини.

         В листопаді 1968 року іноземні інформагентства поширили повідомлення українського самвидаву наступного змісту: «Громадянин України Василь Макух, протестуючи проти світського комуністичного режиму, поневолення українського народу і агресії СРСР проти Чехословаччини, здійснив у Києві акт самоспалення. Перед безпрецедентним і мужнім вчинком схиляє голови вся світова спільнота».

         Українець Василь Макух спалахнув 5 листопада 1968 року. Чеський студент Ян Палах вчинив самоспалення в Празі на Вацлавській площі 16 січня 1969 року. Чеською державою подвиг Палаха не забутий, а сам він пошанований чеським народом як справжній Герой.

         З аналогічних мотивів здійснив акт самоспалення колишній повстанець, політв’язень і дисидент Олекса Миколайович Гірник на Чернечій горі в Каневі 21 січня 1978 року. Патріарх Мстислав(Скрипник), побувавши там 22 травня 1991 року, сказав: «Хтось може подумати, що Олекса Гірник – самогубця. Але той, хто йде на війну за Батьківщину – свідомо на смерть іде заради життя, хіба самогубцею є? Думаю, що Бог його простить. Він усього себе віддав Україні, без останку».

         Те ж саме можна сказати і про нашого земляка Василя Макуха та його подвиг. Олексі Гірнику в 2007 році було присвоєне звання Героя України, посмертно.

         Хочемо також проінформувати Вас про те, що 20 жовтня 2006 року Сокальська районна рада вже приймала рішення №50 «Про звернення до Президента України про присвоєння Василю Макуху звання Героя України посмертно». Але, з невідомих нам причин, тодішній президент Віктор Ющенко жодним чином не відреагував на нього.

        На підставі вищенаведеного та згідно Законів України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», а також з метою належного вшанування пам’яті про нашого славного земляка, просимо Вас підтримати наше рішення та надіслати його разом з пакетом необхідних документів до Адміністрації Президента України з клопотанням про присвоєння Макуху Василю Омеляновичу звання Героя України (посмертно).

 

 

 

 

Голова районної  ради                                                                        Микола Пасько

 

Прийнято на XVIII позачерговій сесії

Сокальської районної ради Львівської області

18 травня 2017 року