ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XVII

Скликання:

VII

Вид:

За основу

Номер:

00245/07

Дата реєстрації:

24.03.2017

Проголосовано:

11.04.2017 13:38:12

Автор:

Кравчук Т.Г.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  29
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  2
 • Відсутні
  6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00245/07


проект

 

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДАЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


    сесія  VІІ__скликання

Р І Ш Е Н Н Я

                               2017 року                                                               м. Сокаль

 

 

Про затвердження Статуту Сокальської районної централізованої бібліотечної системи в новій редакції

 

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 12 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Закону України « Про культуру», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури», враховуючи рішення постійних комісій районної ради, Сокальська районна рада, Львівської області

 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Статут Сокальської районної централізованої бібліотечної системи в новій редакції (додається).

2. Директору Сокальської районної централізованої бібліотечної системи, призначеному за результатами конкурсу відділом з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА (Наказ №36/02-03 від 14.11. 2016 року) забезпечити подачу  документів для здійснення державної реєстрації нової редакції Статуту.

3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення районної ради від 24.12.2009 №26/5 «Про затвердження Статуту Сокальської районної централізованої бібліотечної системи».

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва.

 

 

 

Голова районної ради                                                                Микола Пасько 
ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Сокальської

районної ради

 

Голова районної ради

________________М. Пасько

 

                                                                                                     

 ПРОЕКТ

  

 

СТАТУТ

СОКАЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ

(нова редакція)

 

         

ПОГОДЖЕНО

Начальник відділу

 з питань культури,

 охорони культурної спадщини,

 туризму та релігій

____________________М. Михайлюк

 

 

СОКАЛЬ

2017 рік1. Загальні положення

1.1. Сокальська районна централізована бібліотечна система (далі РЦБС) – є інформаційним, культурно-освітнім центром, що має упорядкований фонд документів і надає їх у тимчасове користування фізичним і юридичним особам.

1.2. Сокальська РЦБС за значенням є районною, за змістом бібліотечних фондів – універсальною, публічною – за призначенням. Сокальська РЦБС є центральним районним книгосховищем творів друку.

1.3. Сокальська РЦБС відноситься до спільної власності територіальних громад Сокальського району та є об’єктом подвійного підпорядкування: районній раді та районній державній адміністрації - в особі структурного підрозділу – відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій.

1.4. Засновником РЦБС є Сокальська районна рада Львівської області.

1.5. Сокальська РЦБС є юридичною особою. Статус юридичної особи РЦБС набуває з дня її державної реєстрації. Орган управління РЦБС - відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА

1.6. Сокальська РЦБС є неприбутковою установою. РЦБС має печатку зі своїм найменуванням, може вести самостійний баланс, мати розрахунковий та інші рахунки в установах банків.

1.7. Сокальська РЦБС здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Закону України «Про культуру», інших законодавчих і нормативно-правових актів та цього Статуту.

1.8. Найменування :

Повна назва: Сокальська районна централізована бібліотечна система

Скорочена назва: Сокальська РЦБС

1.9. Місцезнаходження : 80001 Україна ,  Львівська область, Сокальський район, місто Сокаль, площа Січових Стрільців, будинок 1.

           

 

2. Структура РЦБС

2.1. Сокальська РЦБС об’єднує бібліотеки за адміністративно-територіальним принципом у єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів району. До складу Сокальської РЦБС входять Сокальська центральна районна бібліотека (ЦРБ), Сокальська районна бібліотека для дітей (РДБ) та бібліотеки, що розташовані в межах адміністративного району на правах бібліотек-філії:

– міст: Угнів, Белз(2), Великі Мости;

 • смт. Жвирка;  


        –сіл: с. Бобятин, с.Борове, с.Борятин, с.Бояничі , с.Бутини ,с.Ванів, с.Варяж, с.Войславичі , с.Волиця , с.Волиця , с.Волсвин , с.Горбків , с.Гута , с.Двірці, с.Діброва, с.Добрячин, с.Домашів , с.Жужеляни , с.Заболоття,  с.Забужжя, с.Завишень, с. Залижня, с.Зубків, с.Ільковичі, с.Карів, с. Княже, с.Комарів, с.Корчів, с.Куличків, с.Лещатів, с. Лучиці, с. Межиріччя, с.Муроване , с.Низи , с.Опільсько , с.Острів, с.Перв’ятичі,  с.Перемисловичі, с.Переспа, с.Перетоки , с.Поториця, с.Пристань,  с.Реклинець, с.Романівка, с.Савчин,  с.Свитазів, с.Себечів , с.Сілець (2) , с.Скоморохи , с.Смиків , с.Спасів, с.Стаївка, с.Стенятин,  с.Стремінь, с.Тартаків, с.Теляж, с.Тудорковичі, с.Тяглів, с.Угринів с.Ульвівок, с.Фусів , с.Хлівчани, с.Хоробрів, с.Цеблів, с.Шарпанці, с.Шпиколоси.

2.2. Сокальська центральна районна бібліотека як організаційно-методичний  центр бібліотек району:

 • вивчає і аналізує стан бібліотечної діяльності в районі;

 • розробляє і подає органу управління пропозиції по удосконаленню системи бібліотечно-інформаційного обслуговування населення району, раціонального розміщення бібліотечної мережі;

 • надає методичну і практичну допомогу бібліотекам району;

 • допомагає удосконаленню методів і форм роботи з користувачами, виявляє і розповсюджує кращий досвід бібліотечної роботи.


2.3. Сокальська РЦБС має єдиний штат працівників, єдиний бібліотечний фонд з централізованим комплектуванням, обробкою документів, єдиний довідково-пошуковий апарат зі зведеними каталогами.

 

3.Організація обслуговування населення

3.1. Сокальська РЦБС забезпечує громадянам рівні права на бібліотечне обслуговування, незалежно від їх статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних і релігійних переконань, місця проживання. РЦБС реалізує права усіх громадян на вільний та безкоштовний доступ до інформації, забезпечує загальнодоступність свого фонду, повноту інформації, проведення дозвілля. Бібліотеки, які входять до складу РЦБС, здійснюють свою діяльність, виходячи з особистих, соціальних та інших потреб жителів свого регіону, в інформації, спілкуванні, забезпеченні своїх громадянських прав.

3.2. Користувачі Сокальської РЦБС мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через центральну районну бібліотеку або зручну для них бібліотеку-філію. Бібліотеки РЦБС використовують наявні технічні можливості для віддаленого пошуку інформації.

3.3. Користувачами РЦБС є фізичні чи юридичні особи, які звертаються до її послуг. Користувачі РЦБС зобов’язані дотримуватись правил користування бібліотеками та правил внутрішнього трудового розпорядку.

 

4.Формування і використання єдиного бібліотечного фонду

4.1. Єдиний бібліотечний фонд Сокальської РЦБС є універсального профілю і формується на різних носіях інформації.

4.2. Фонд Сокальської  центральної районної бібліотеки включає найбільш повний репертуар документів і баз даних. Наукова, спеціальна та особливо цінна література, що надходить в декількох або в одному примірнику, найбільш важливі інформаційні і бібліографічні документи зберігаються у центральній районній бібліотеці.

4.3. Фонд бібліотек-філій формується з урахуванням інформаційних потреб і особливостей громади.

4.4. Сокальська центральна районна бібліотека забезпечує: централізоване комплектування і обробку бібліотечного фонду РЦБС; оперативність надходження нових документів у всі підрозділи системи; вивчення потреб користувачів РЦБС, ступеня їхнього задоволення фондами.

4.5. Сокальська центральна районна бібліотека здійснює сумарний та індивідуальний облік документів, що надходять до РЦБС; бібліотеки-філії ведуть сумарний та індивідуальний облік свого фонду.

4.6. Сокальська центральна районна бібліотека регулярно інформує бібліотеки-філії про нові надходження, створює довідково-пошуковий апарат на фонд РЦБС, у тому числі зведені каталоги.

4.7. Облік документів, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду РЦБС, здійснює Сокальська центральна районна бібліотека за поданням актів бібліотеками-філіями; зняття з балансового рахунку здійснюється централізованою бухгалтерією – відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації.

 

5. Права та обов’язки РЦБС

5.1. Сокальська РЦБС у порядку, передбаченому Статутом має право:

- визначати зміст, напрями і форми своєї діяльності відповідно до чинного законодавства, потреб населення району, виходячи з можливостей та фінансових ресурсів з врахуванням пропозицій Засновника, відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації;

- встановлювати пільги для окремих категорій користувачів;

- визначати види та розміри компенсації шкоди, заподіяної користувачами бібліотек;

- визначати джерела комплектування своїх фондів;

- вилучати документи із своїх фондів відповідно до нормативно-правових актів;

- направляти працівників за рахунок власних та інших коштів на навчання, стажування, конкурси, практикуми, у відрядження в межах кошторису витрат;

- отримувати наукову, методичну, технічну допомогу, програмне забезпечення для проведення комплексу робіт, передбачених цим Статутом;

- здійснювати співробітництво з бібліотеками інших відомств, установами та організаціями; укладати з ними договори творчої співпраці;

- брати участь у семінарах, конференціях, виставках тощо;

- встановлювати перелік платних послуг згідно законодавства;

- здійснювати іншу діяльність, спрямовану на виконання завдань ЦБС, яка не суперечить чинному законодавству.

5.2. Сокальська РЦБС самостійно видає накази, вказівки у межах своєї компетентності.

5.3. Сокальська РЦБС зобов’язана своєю діяльністю забезпечити реалізацію прав громадян на інформаційно-бібліотечне обслуговування згідно законодавства України.

5.4. Бібліотеки обслуговують населення Сокальського району згідно з Правилами користування бібліотеками, розробленими на основі типових правил. Використання бібліотеками відомостей про користувачів бібліотек та їх інтереси з будь-якою метою, без їх згоди не допускається.

5.5. Бібліотеки зобов’язані виконувати норми та правила, встановлені в галузі бібліотечної справи.

5.6. Бібліотеки-філії, провідні бібліотекарі структурних підрозділів центральної районної бібліотеки (абонемент, читальний зал), районної бібліотеки для дітей забезпечують належне зберігання фонду ЦБС, несуть відповідальність за його облік та майно бібліотек в межах, визначених чинним Законодавством.

5.7. РЦБС не має право вилучати та реалізовувати документи, віднесені до цінних та рідкісних видань, унікальних документальних пам’яток, крім випадків, передбачених законодавством.

5.8. РЦБС звітує та передає всю необхідну інформацію про свою діяльність перед керуючими органами та громадськістю району.

 

6. Фінансово-господарська діяльність та майнові права РЦБС

6.1. Сокальська РЦБС фінансується з районного бюджету в межах асигнувань, передбачених на утримання бібліотечної мережі району.

6.2. За рахунок коштів місцевих бюджетів здійснюється розробка та фінансування програм у розвитку бібліотечної справи, будівництво та реконструкція бібліотечних будівель, споруд, приміщень, розвиток дистанційного обслуговування за допомогою нових інформаційних технологій.

6.3. Доходи Сокальської РЦБС використовуються виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

6.4. Бібліотечний фонд, будівлі, споруди, приміщення, обладнання, майно, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища Сокальського району, належить бібліотекам на правах оперативного управління.

6.5. Книжковий фонд, майно бібліотек знаходиться на балансі РЦБС.

 

7. Керівництво РЦБС

7.1. Сокальську районну централізовану бібліотечну систему очолює директор, який одночасно є керівником центральної районної бібліотеки.

7.2. Директор призначається за результатами конкурсу, відповідно статей 21-1 - 21-5 Закону України «Про культуру» начальником відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації (орган, який реалізовує державну політику в галузі культури) укладає з переможцем конкурсу контракт строком на п’ять років.

7.3. Директором РЦБС може бути особа, яка має вищу фахову освіту та досвід роботи не менше 3-х років у сфері культури, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

7.4. Директор централізованої бібліотечної системи:

- організовує свою діяльність відповідно до програми розвитку закладу на один і п’ять років, видає накази, затверджує документи, що регламентують діяльність РЦБС, положення про структурні підрозділи, правила внутрішнього трудового розпорядку, правила користування бібліотекою, посадові інструкції, планово-виробничі показники, розпорядок роботи відділів ЦРБ, районної бібліотеки для дітей, бібліотек-філій;

- розробляє та подає відділу культури на затвердження штатний розпис, установлює посадові оклади згідно тарифної сітки, встановлює надбавки за високі досягнення праці, складність, напруженість у роботі, доплати обов’язкового характеру та за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, виплачує матеріальну допомогу на оздоровлення;

- забезпечує дотримання режиму робочого часу, відпочинку, правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, виробничої дисципліни усіх структурних підрозділах РЦБС на підставі діючих нормативно-правових актів.

- користується правом прийому спеціалістів у відповідності з кваліфікаційними вимогами, звільнення, переміщення, накладання дисциплінарних стягнень працівника згідно законодавства про працю;

- директор виступає від імені РЦБС на правах особистої відповідальності, представляє її в організаціях і установах, забезпечує збереження майна та коштів.

7.5. Керівник  РЦБС :

 • несе повну відповідальність за стан та діяльність РЦБС;

 • діє без довіреності від імені  РЦБС , представляє її в інших підприємствах, установах та організаціях;

 • видає накази  обов'язкові для виконання працівниками  РЦБС;

 • розпоряджається майном відповідно до чинного законодавства;

 • укладає договори;

 • здійснює інші функції, що не суперечать чинному законодавству.


7.6. Керівник РЦБС не вправі приймати рішення з питань, що відносяться до компетенції Засновника.

7.7. Заступник керівника РЦБС , керівники відділів та бібліотек-філій призначаються на посаду і звільняється з посади керівником РЦБС без погодження з Засновником.

7.8. Трудовий колектив РЦБС становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору, що регулює трудові відносини працівника з РЦБС.

7.9.Трудовий колектив РЦБС:

 • розглядає і затверджує проект колективного договору;

 • розглядає та вирішує згідно зі статутом РЦБС  питання самоврядування трудового колективу;


7.10. Право укладення колективного договору від імені Засновника надається керівнику РЦБС , а від імені трудового колективу – голові профспілкового комітету          бібліотечних працівників.

7.11. Директор РЦБС забезпечує підготовку і вчасне подання до відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації, Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, Національної парламентської Бібліотеки України належної планово-звітної документації.

7.12. Методичне керівництво та контрольні функції над бібліотеками-філіями здійснює директор, методист, працівники центральної районної бібліотеки.

7.13. Сільські бібліотеки відповідають за організацію та якість роботи своєї філії, виконання планових показників, залучення населення до читання будь-якої вікової категорії, поповнення, використання, збереження фондів, здійснення соціокультурної, довідково-бібліографічної та інформаційної роботи, оформлення, санітарний стан приміщення бібліотеки.

7.14. Працівники періодично підлягають атестації, порядок проведення якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, який здійснює реалізацію державної політики в галузі культури.

 

8. Реорганізація та ліквідація РЦБС

8.1. Припинення діяльності РЦБС здійснюється шляхом його реорганізації або ліквідації за рішенням Сокальської районної ради.

8.2. При реорганізації РЦБС (злиття, приєднання, поділ, перетворення) права переходять до правонаступника, активи установи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до районного бюджету.

8.3. При реорганізації і ліквідації РЦБС звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

8.4. . РЦБС як юридична особа не підлягає приватизації.

8.5. Ліквідація РЦБС здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється органом управління майном.

8.6. РЦБС втрачає права юридичної особи і визнається такою, що припинила своє існування з моменту вилучення її з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України

9. Внесення змін та доповнень до Статуту

9.1. Зміни та доповнення до Статуту затверджуються Сокальською районною радою відповідно до чинного законодавства за погодженням з органом управління.