ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Неприйнято

Сесія:

X

Скликання:

VII

Вид:

В цілому

Номер:

00052/07

Дата реєстрації:

11.05.2016

Проголосовано:

29.09.2016 12:13:19

Автор:

Т.Кравчук

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  18
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  2
 • Відсутні
  17

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00052/07                                                проект ____СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДАЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ   сесія _VІІ__скликанняР І Ш Е Н Н Я №_____


___                   2016 року                                                                         м.Сокаль

Про звіт  ТзОВ „Скорпіон” провиконання умов концесійного договоруцілісного майнового комплексукінотеатру та гаражів за адресою      м. Сокаль, вул. Шептицького,72

      Заслухавши звіт директора ТзОВ „Скорпіон” про виконання умов  концесійного договору цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль, вул.. Шептицького,72 між Сокальською районною радою та ТзОВ „Скорпіон”, керуючись, ст.43  Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України „Про концесії», Господарським Кодексом України, враховуючи значну заборгованість зі сплати концесійних платежів, постійне невиконання умов договору концесії зі сторони концесіонера, висновки постійної комісії  районної ради з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва, Сокальська районна рада Львівської області:

В И Р І Ш И Л А:

      1. Звіт ТзОВ „Скорпіон” про виконання умов  концесійного договору цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль, вул.. Шептицького,72 між Сокальською районною радою та ТзОВ „Скорпіон”     _____________________.     2. Виконання концесіонером ТзОВ «Скорпіон» умов  концесійного договору цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль, вул.. Шептицького,72 між Сокальською районною радою та ТзОВ „Скорпіон” визнати незадовільним.     3. Голові Сокальської районної ради Паську М. М. вжити заходів щодо розірвання концесійного договору цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль, вул.. Шептицького,72 між Сокальською районною радою та ТзОВ „Скорпіон”.     2. Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва.Голова районної ради.                                                              Микола Пасько

Звіт про виконання умов концесійного договору ТзОВ «Скорпіон»

(концесія цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль вул. Шептицького, 72)

 

Передумови передачі в концесію цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 72

КП «Сокальська районна кіновідеомережа», яке було балансоутримувачем цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів , що знаходиться за адресою м. Сокаль вул. Шептицького, 72, працювало вкрай незадовільно та було величезним тягарем та проблемою для районного бюджету.

Після обговорення всіх «плюсів» та «мінусів» функціонування в Сокальському районі кіновідеомережі та доцільності її дотування з районного бюджету, було прийнято рішення про припинення юридичної особи Комунального підприємства «Сокальська районна кіновідеомережа” шляхом ліквідації та вирішувалась доля цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль вул. Шептицького, 72 .

Варто відмітити, що засновники ТзОВ «Скорпіон» брали активну участь в аукціонах з продажу майна, продавцем якого виступала ліквідаційна комісія КП «Сокальська районна кіновідеомережа», в результаті чого ними було викуплено майна на суму понад 100 000 грн.

Частина викуплених нашими засновниками цінностей передана як спонсорська допомога установам та закладам Сокальського району, зокрема:
 •   крісла глядацького залу кінотеатру роздано сільським радам району;

 •   відеопроектор – народному дому;


Інша частина викуплених нашими засновниками цінностей взагалі не придатна для подальшого використання і вже при придбанні була як спонсорська допомога комунальному підприємству «Сокальська районна кіновідеомережа»

Ще з травня 2011 року Сокальська районна рада розпочала процес передачі приміщення Сокальського кінотеатру у концесію. Депутати при прийнятті рішення ретельно зважували усі «за» і «проти», було декілька думок, серед них – віддати в оренду. Та, передавши приміщення в оренду, ми не змогли б зобов'язати орендаря провести капітальний ремонт кінотеатру чи використовувати за конкретним цільовим призначенням. Була пропозиція виділити гроші на ремонт з районного бюджету, це великі суми – на капітальний ремонт даху приміщення терміново було необхідно понад 1 млн. гривень, а на капітальний ремонт усього приміщення кінотеатру було потрібно мінімум 3 млн. грн. Якщо були б виділені такі кошти з районного бюджету, то школи, дитячі садки, народні доми, бібліотеки, амбулаторії були б обмежені у фінансуванні. Тому депутати вирішили залучити кошти підприємців для капітального ремонту приміщення кінотеатру і передати його у концесію.

Рішенням сесії Сокальської районної ради від 16.02.2012 року №201

переможцем конкурсу на право концесії цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою м. Сокаль вул. Шептицького, 72  визнано ТзОВ «Скорпіон» та 30 березня 2012 року укладено концесійний договір .

Першочерговим завданням, яке постало перед ТзОВ «Скорпіон» з початку дії концесійного договору, було проведення демонтажних робіт та прибирання приміщень цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів ( вивезено близько 40 тон будівельного сміття), для забезпечення можливості проведення робіт з інженерно-геодезичних вишукувань, інженерно-геологічних розвідувань та підготовки проектно-кошторисної документації.

В приміщенні кінотеатру ТзОВ «Скорпіон» проведено підготовку до реконструкції - надзвичайно великі, трудомісткі за обсягом та фінансуванням  роботи (до передачі в концесію в кінотеатрі відбулась  пожежа, приміщення перебувало в жалюгідному стані). Зокрема, з приміщення кінотеатру вивезено все сміття, в тому числі те, що утворилось в результаті пожежі. Проведено демонтаж старого покриття на підлозі, в тому числі в глядацькому залі, включно із сценою, проведено демонтаж старих комунікацій, які не потрібні в подальшому. Вказані роботи проведено з метою задоволення вимог  підприємств, що проводять підготовку проектно-кошторисної документації, для можливості обстеження об’єкту , проведення належних замірів та обчислень.

В приміщенні кінотеатру нажаль існує дефект покрівлі, що утворився ще до моменту передачі в концесію, але через аварійність деяких конструктивних елементів, що потребують заміни, вказаний дефект повністю ліквідувати не вдалось. Це буде беззаперечно зроблено відразу після початку робіт з реконструкції.

На даному етапі об’єкт концесії  забезпечений охороною, для охоронців побудовано тимчасову споруду для охорони .

Крім того, приміщення гаражів відремонтовано (проведено заміну перекриття, відремонтовано поверхню стін та підлоги, замінено вікна та двері і т.д.) на території біля гаражів покладено бруківку належним чином зроблений заїзд. Що дало можливість використання  приміщення гаражів у господарській діяльності.

Загальна вартість вищевказаних ремонтно-будівельних та підготовчих робіт складає понад 800 000 грн.

Для проведення комплексних інженерно-геодезичних вишукувань залучено КП «Архітектурно-планувальне бюро»,  вартість робіт становить 3 135 грн.( договір на створення (передачу) науково-технічної продукції від 01.02.2013 року додається)

Для виконання інженерно-геологічних розвідувань по реконструкції кінотеатру залучено ПП «Науково-виробнича фірма «ГЕОТЕСТ», вартість робіт становить 9 996 грн. (угода на виконання проектних і вишукувальних робіт  від 05.04.2013 року № 191 копія додається).

Для розробки проектно-кошторисної документації залучено ПП «Новий світ», вартість робіт становить 216 000 грн. (договір підряду на виконання проектних робіт від 06.12.2012 року копія додається).

Тут товариство з обмеженою відповідальністю «Скорпіон» стикнулося з першими труднощами: Як з’ясувалось,  згідно геологічного висновку, ділянка відноситься до ІІІ категорії складності, що характеризується поширенням (понад 20% площі) специфічних за складом та станом ґрунтів, з подальшим розвитком потенційно небезпечних природних і техногенних процесів, а також наявністю слабких порід, які можуть змінюватись під впливом навантаження від споруди і води, наявністю сковзування зсувних тіл, рухомого тіла обсипу. Частинки ґрунту настільки дисперговані, що набувають розмірів колоїдних частинок, які активно взаємодіють з навколишнім середовищем (водою).

       Все це проявилось в існуючій споруді: при наявності слабких ґрунтів та під дією процесу морозного здимання відбулось руйнування кутових частин будівлі. Через утворення тріщин та їх подальшого зростання, від основного об’єму будівлі відторгаються блоки фундаментів, зменшується площа обпирання і відповідно збільшується напруга на контакті з ґрунтом.

      Збільшення напруги в підошві фундаментів також може сприяти процесу переміщення фундаментних блоків під дією сил морозного пучення, в результаті частина блоків виключається з роботи, а в основі блоків, що залишились, можуть формуватися напруги, що значно перевищують несучу здатність ґрунтів.   

      При планованій реконструкції конструктивна особливість і технологічний режим експлуатації будуть чинити різний за інтенсивністю та мінливий за глибиною вплив на породи основи.   

      Відповідно, потрібно було підняти ступінь детальності вивчення геологічної будови, що зайняло ще більше часу на виконання вищевказаних робіт та ускладнило процес виготовлення  технічної документації.

      В даному випадку дослідження повинні були проводитись з використанням повного комплексу методів вибору типу фундаментів та ґрунтових умов, включаючи самі точні і дорогі види польових досліджень.   Характеристики міцності, фізичних характеристик ґрунтів треба було визначати лабораторним методом.

В результаті чого розроблена проектно-кошторисна ПП «Новий світ» потребувала змін та коригувань. Для розробки проектної документації на стадії «Ескізний проект» залучено ПП «Проектне Бюро Олександра Савельєва «Майстерня комфорту», вартість робіт становить 458 920 грн. (договір на виконання проектних робіт від 25.10.2013 року  № 01.04-13 копія додається).

На даний момент підготовка проектно-кошторисної документації призупинена та очікує затвердження «Ескізного проекту» . Після затвердження Сокальською районною радою «Ескізного проекту»  підготовка проектно-кошторисної документації буде завершена, що в подальшому дасть змогу вчасно виконувати всі інші умови пов’язані з початком та завершенням реконструкції.

Відсутність проектно-кошторисної документації унеможливлювала пошук інвесторів для співучасті у проекті.

Наступний етапом стало підготовка та видача технічних умов приєднання до мережі газопостачання, водопровідної та каналізаційної мережі, електричної мережі (копії відповідних договорів додаються). Тут ТзОВ «Скорпіон» відчуло на собі потужну машину бюрократії підприємств-монополістів. Для прикладу, процедура видачі технічних умов для приєднання до електричних мереж тривала більше п’яти місяців.

При виконанні умов договору з’ясувалось ряд питань, які не прописані в концесійному договорі або потребують коригувань, зокрема :

 • стосовно амортизаційних відрахувань, нарахованих на основні фонди отримані в концесію або створені у зв’язку з виконанням умов договору (в початковій редакції договору не передбачалось зменшення суми концесійних платежів на суму амортизаційних відрахувань) відповідно було укладено додаткову угоду №1 від 24.10.2012 року;

 • стосовно термінів подання на погодження проектно-кошторисної документації  (в початковій редакції концесійного договору встановлено нереальні терміни для виготовлення та подання проектно-кошторисної документації - 12 місяців з дати укладення концесійного договору) відповідно  було укладено додаткову угоду  від 26.06.2013 року, де термін подання проектно-технічної документації на погодження збільшено до 17 місяців. При  цьому з ряду причин навіть збільшений до 17 місяців термін виявився нереальний для виконання;

 • стосовно визнання об’єкта концесії об’єктом незавершеного будівництва в розумінні Закону України «Про концесії» з відповідним відтермінуванням нарахування та сплати концесійних платежів. Вказане питання на даний момент неузгоджене з Концесієдавцем. Ми надіслали запит в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та очікуємо відповідь для подальшого вирішення вказаного питання;

 • стосовно економічної обґрунтованості та правильності застосування коефіцієнтів фондовіддачі по відповідній галузі (Ф(гал) – 0,542 замість 2,369)  при визначенні річного концесійного платежу. Вказане питання на даний момент також неузгоджене цілком з Концесієдавцем. Ми надіслали запит в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та очікуємо відповідь для подальшого вирішення вказаного питання.З часу підписання концесійного договору майно цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів застраховане в ПАТ «Страхова група «ТАС».

Прибудинкова територія та приміщення підтримуються в задовільному стані.

 Ми переконані, що з моменту виготовлення та затвердження проектно-кошторисної документації зможемо знайти інвесторів для співучасті у проекті та погасити заборгованість по концесійних та інших платежах, та в подальшому виконувати усі умови концесійного договору, що наповнить районний бюджет коштами, покращить естетичний вигляд центру міста та забезпечить збільшення нових робочих місць в регіоні.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до співпраці по реалізації даного проекту на взаємовигідних умовах.

 

Директор ТзОВ «Скорпіон»                                               О. Пурський