ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XLVII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

00988/07

Дата реєстрації:

11.02.2020

Проголосовано:

11.02.2020 12:29:27

Автор:

Сенюк А.І.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  25
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  1
 • Відсутні
  11

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00988/07СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

   сесія ___скликання


Р І Ш Е Н Н Я №_______

11 лютого 2020 рокум. Сокаль

 
Про  звернення до Прем’єр-міністра України Олексія ГОНЧАРУКА, Міністра енергетики та захисту довкілля Олексія ОРЖЕЛЯ, т. в.о.  голови Державної екологічної інспекції України Єгора ФІРСОВА, депутата Верховної Ради України Юрія КАМЕЛЬЧУКА, голови Львівської обласної державної адміністрації Максима КОЗИЦЬКОГО, голови Львівської обласної ради Олександра ГАНУШИНА, депутатів Великомостівської міської ради щодо заборони створення регіонального сміттєзвалища чи полігону твердих побутових відходів на території  Сокальського району  Львівської області та завезення ТВП з міста Львова та інших районів Львівської області, перевірки діяльності КП ЖКГ «Великомостівської міської ради»

 
   Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та  «Про статус депутатів місцевих рад», Сокальська районна рада Львівської області, -

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Прийняти звернення до Прем’єр-міністра України Олексія ГОНЧАРУКА, Міністра енергетики та захисту довкілля Олексія ОРЖЕЛЯ, т. в.о.  голови Державної екологічної інспекції України Єгора ФІРСОВА, депутата Верховної Ради України Юрія КАМЕЛЬЧУКА, голови Львівської обласної державної адміністрації Максима КОЗИЦЬКОГО, голови Львівської обласної ради Олександра ГАНУШИНА, депутатів Великомостівської міської ради щодо заборони створення регіонального сміттєзвалища чи полігону твердих побутових відходів на території Сокальського району  Львівської області та завезення ТВП з міста Львова та інших районів Львівської області, перевірки діяльності КП ЖКГ «Великомостівської міської ради» (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Сокальської районної ради з агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій (Андрій СЕНЮК).

 

Голова районної ради                                                                Микола ПАСЬКО

                                                                 Прем
єр-Міністру України

Олексію ГОНЧАРУКУ

 

Міністру енергетики та захисту довкілля

Олексію ОРЖЕЛЮ

 

Т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України

Єгору ФІРСОВУ

 
Депутату Верховної Ради України 

Юрію КАМЕЛЬЧУКУ

 

Голові Львівської облдержадміністрації

 Максиму КОЗИЦЬКОМУ

 

Голові Львівської обласної ради

 Олександру ГАНУЩИНУ

 

Депутатам Великомостівської міської ради

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

щодо заборони створення регіонального сміттєзвалища чи полігону твердих побутових відходів на території  Сокальського району  Львівської області та завезення ТВП з міста Львова та інших районів Львівської області, перевірки діяльності КП ЖКГ «Великомостівської міської ради».

 

Ми, депутати Сокальської районної ради, стурбовані ситуацією, яка складається із спробою створенням регіонального полігону твердих побутових відходів на території Сокальського району за межами м. Великі Мости, неподалік с. Стремінь та с. Рекленець, без громадських обговорень цього питання та проведення процедури оцінки впливу на довкілля.

У зв’язку з напруженою ситуацією, яка склалася у 2017році у м. Львові, щодо вивезення та поводження з твердими побутовими відходами, Сокальська районна рада прийняла рішення від 28 березня 2017 року №249 щодо недопущення несанкціонованого приймання твердих побутових відходів на місцеві сміттєзвалища та завезення сміття на територію Сокальського району.

Аналогічне рішення прийняла Сокальська міська рада та Великомостівська міська рада від 27 квітня 2017 року №220 «Про розміщення твердих побутових відходів, що утворюються у м. Львові».

Незважаючи на вище вказані рішення Львівська обласна рада без будь-яких обговореннь з громадами у Сокальському районі затвердила Стратегію управління відходами у Львівській області до 2030року, відповідно до якої на території Великомостівської міської ради планується будівництво регіонального об’єкту з поводження з ТПВ. Згідно з стратегією на цей полігон планується щорічно завозити сміття в наступних об’ємах: з Сокальського району – 16679 тис. тонн щорічно, з Жовківського району – 23048 тис. тонн щорічно та з м. Львова – 14862,9 тис. тонн щорічно. Відповідно загальні річні планові обсяги приймання ТПВ КП ЖКГ «Великомостівської міської ради» мають скласти після будівництва полігону – 54553, 9 тис. тонн щорічно.

Окрім цього планується, що на полігон у м. Червонограді КП «Комунальник» м. Червоноград щорічно має приймати тверді побутові відходи з м. Червоноград, м. Львів, Кам’янка-Бузького та Радехівського району в розмірі 106802,6 тис. тонн.

Враховуючи те, що Сокальський район є одним з найбільш забруднених у Львівській області, вважаємо за неможливе створення таких великих полігонів в межах Сокальського району, оскільки на сьогодні на територію району й так чиниться сильний антропогенний тиск через діяльність вугільної промисловості.

Так наприклад на території Червоноградського вугільного району (Сокальський район, м. Червоноград) накопичено понад 85 млн. м3 породних відвалів вугільних шахт, 14 млн. м3 крупних та 12 млн. м3 мілких фракцій хвостів збагачення. Відвали гірських порід, займають площу понад 270 га. Відсоток перегорілої частини в загальній кількості видобутої за всі роки експлуатації гірничих підприємств породи становить лише 25-30%. Ці процеси призводять до радикальної зміни фазового складу маси гірських порід відвалів. Перегораючи, гірські породи териконів стають крихкими, виникає реальна небезпека обвалів. Тому терикони здебільшого перебувають у небезпечному, нестабільному стані.

Самі терикони і ореоли розсіювання забруднюючих речовин в ґрунтах слугують джерелами забруднення водного середовища сульфатами і токсичними компонентами. При цьому забруднюється поверхневий стік, що вилуговує розчинні сульфати з поверхні териконів та ґрунтів, і підземні води в процесі інфільтрації забруднених атмосферних опадів.

Значне забруднення повітря спричинює також Добротвірська ТЕЦ. Відповідно Кам’янка-Бузький район займає 1 місце в області по забрудненню повітря, а Сокальський район та м. Червоноград займає 2 місце по забрудненню повітря. Окрім цього Сокальський район займає перше місце в області по забрудненню грунтових вод.

Також ми стурбовані діяльністю КП ЖКГ «Великомостівської міської ради», оскільки є підстави вважати, що дане комунальне діє з порушенням природоохоронного законодавства. Це підтверджується тим, що КП ЖКГ «Великомостівської міської ради» не допустило до планової перевірки спеціалістів Державної екологічної інспекції України. Турбує й питання частого самовільного загоряння сміттєзвалища  КП ЖКГ «Великомостівської міської ради», які відбуваються періодично та переважно в свята.

Багато запитань є щодо роботи очисних міста Великих Мостів, де неочищені стоки просто скидаються в річку Рату, пізніше попадають в річку Західний Буг та течуть на територію Республіки Польща.

Враховуючи вище наведене вважаємо неможливим будівництво регіонального полігону на території Великомостівської міської ради в межах Сокальського району.

Також просимо Державну екологічну інспекцію та інші компетентні органи терміново провести перевірку діяльності КП ЖКГ «Великомостівської міської ради», а саме двох об’єктів: сміттєзвалища та міських очисних, використання коштів, які були виділені на їх реконструкцію та рекультивацію та вжити заходів з метою недопущення забруднення навколишнього природного середовища та уникнення загрози здоров’ю та життю людей.

Також просимо всі органи державної влади вжити заходів щодо публічного обговорення питання щодо поводження та сортування, утилізації твердих побутових відходів на території Сокальського району з метою прийняття правильного прозорого управлінського рішення.

 

                                   

                                     Прийнято на XLVII сесії VІІ скликання

                                     Сокальської  районної ради Львівської області    

                                     11 лютого 2020 року