ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXI

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

00331/07

Дата реєстрації:

11.09.2017

Проголосовано:

27.09.2017 12:53:44

Автор:

Гарасимчук Я.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  25
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  3
 • Відсутні
  9

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 00331/07    проект

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

_____ сесія _VІІ_ скликання


Р І Ш Е Н Н Я №______


   ___ __________ 2017 року                                                     м.Сокаль                

                       

Про інформацію про діяльність місцевої

прокуратури   впродовж

І півріччя 2017 року

 

 

            Заслухавши інформацію керівника Червоноградської місцевої прокуратури Я.Гарасимчука  про діяльність місцевої прокуратури впродовж І півріччя 2017 року, відповідно до ст. 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійної депутатської комісії районної ради з питань євроінтеграції,  взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту,  депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ, Сокальська районна рада Львівської області, -

 

                                                        ВИРІШИЛА:

        

 1. Інформацію керівника Червоноградської місцевої прокуратури Я.Гарасимчука  про діяльність місцевої прокуратури впродовж І півріччя 2017 року взяти до відома.


          Голова районної ради                                                                         Микола Пасько               

         


Інформація про діяльність місцевої прокуратури

впродовж І півріччя 2017 року

 

Сокальським відділом Червоноградської місцевої прокуратури впродовж 6 місяців 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, забезпечення правопорядку, протидії та профілактики злочинів, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, відновлення довіри населення до органів прокуратури, що дало позитивні результати.

Зокрема, забезпечено реалізацію принципу публічності та прозорості діяльності прокуратури. З цією метою здійснено понад 30 виступів та публікацій в місцевих електронних та друкованих засобах масової інформації. Налагоджено тісну співпрацю з громадськістю, роз’яснювальну роботу щодо наявних повноважень органів прокуратури в період конституційних та законодавчих змін.

Зокрема, у 2017 році Сокальським відділенням поліції зареєстровано  463 кримінальних проваджень, що на третину менше ніж торік (692).

Із указаної кількості розпочатих у 2017 році кримінальних проваджень  54 стосувалися особливо тяжких злочинів, з яких усі стосувалися розшуку безвісти зниклих громадян, їх природних смертей, самогубств та нещасних випадків.

Зменшилась у поточному році і кількість скоєних тяжких злочинів. За такими фактами зареєстровано 67 кримінальних проваджень, з яких, як і торік понад 80% складають кримінальні правопорушення майнового характеру, насамперед, крадіжки пов’язані з проникненням у житло чи інше володіння особи (сараї, підвали, гаражі тощо).

Трохи більше 160 кримінальних проваджень, які розпочато у 2017 році Сокальським відділенням поліції, стосувалися злочинів середньої тяжкості, які у переважній більшості складають некваліфіковані крадіжки.

Найбільшу ж питому вагу у структурі злочинності першого півріччя 2017 року склали злочини невеликої тяжкості (180), з яких майже 100 кримінальних правопорушень складали легкі тілесні ушкодження та побої.

Не встановлено у поточному році випадків скоєння вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть особи, розбоїв та злочинів, пов’язаних з посяганням на статеву недоторканість особи.

Вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в районі, як наслідок – зменшилась кількість зареєстрованих злочинів на 227, або на 29%; зменшилась кількість крадіжок (185 проти 245),  грабежів (1 проти 4), шахрайств (з 39 у 2016 році до 8 в 2017 році).

При цьому впродовж 6 місяців поточного року залишок нерозкритих кримінальних проваджень майже не змінився та становить 829 проти 833 кримінальних проваджень.

Під час досудового розслідування забезпечено відшкодування шкоди завданої кримінальними правопорушеннями в розмірі 131 тис. гривень, з них шкоди державі на суму 24 тис. грн.

Суттєво змінився у регіоні рівень злочинності і серед неповнолітніх.

Зокрема, впродовж 2017 року до суду скеровано лише 2 кримінальні провадження відносно 3 дітей. У 2016 році таких кримінальних проваджень було у двічі  більше.

Покращився стан розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування на території району, при цьому досягнуто  показника вище середнього по області (37,5% проти 36,9% по області).

За цей період прийнято остаточні процесуальні рішення у 610 кримінальних провадженнях. До суду скеровано 81 кримінальне провадження з обвинувальними актами, з яких 10 з угодою про примирення між потерпілим та підозрюваним та 6 з угодою про визнання винуватості.

Водночас, слід зазначити, що у 2017 році до суду скеровано 15 кримінальних проваджень щодо вчинення тяжких злочинів, 31–щодо злочинів середньої тяжкості, решта стосувалися злочинів невеликої тяжкості.

Взято понад 100 участей в суді в порядку кримінального, та понад 30 – в порядку цивільного судочинства.

За ефективного підтримання державного обвинувачення, судом постановлено рішення стосовно 69 обвинувачених, з них 42 обвинувальні вироки.

В ході здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять досудове розслідування, прокурорами надано понад 300 письмових вказівок слідчим, скасовано 43 незаконні постанови про закриття кримінальних проваджень.У понад 20 провадженнях ініціювалось питання про зміну слідчого через неефективний стан досудового розслідування.

Крім того, скеровано на адресу керівництва Сокальського ВП та ГУ НП у Львівській області  та ГУ НП у Львівській областібільше 20 листів про усунення порушень законодавства під час здійснення досудового розслідування в найбільш актуальних та резонансних провадженнях.

Враховуючи неналежний стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях, процесуальними керівниками прокуратури продовжується практика самостійного проведення слідчих та процесуальних дій.

Слід зазначити, що середнє навантаження на одного процесуального прокурора на даний час складає близько 170 кримінальних проваджень, у яких не прийнято кінцевих рішень та ще майже у 130 провадженнях за 2017 рік кожним з прокурорів було забезпечено їх прийняття.

З метою покращення роботи правоохоронних органів Червоноградською місцевою прокуратурою ініційовано та проведено 1 координаційну нараду керівників правоохоронних органів, за результатами проведення якої розроблені та реалізовані відповідні заходи.

Водночас, з огляду на існуючі проблемні питання у сфері протидії злочинності цього року заплановано проведення координаційної наради з керівниками правоохоронних органів за підсумками роботи у І півріччі 2017 року.

 

 

 

Також місцевою прокуратурою продовжується приділятись особлива увага щодо виявлення та запобігання адміністративним корупційним правопорушенням.

Так, впродовж 2017 року за участі місцевої прокуратури Сокальським районним судом розглянуто 2 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією за ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, притягнуто до адміністративної відповідальності депутатів Поторицької та Княжівської сільських рад району та 1 протокол за ч. 1 ст. 172-6КУпАП.

При цьому, з метою усунення наслідків вчинених корупційних правопорушень прокуратурою подано 6 позовних заяв до Острівської та 1 позов до Княжівської сільських рад району про скасування рішень органів місцевого самоврядування щодо надання земельних ділянок у власність громадян, прийнятих в умовах реального конфлікту інтересів з порушенням чинного законодавства, а також повернення у комунальну власність земельних ділянок площею понад 1 га., вартістю близько 1 млн. грн.               2 позови вказаної категорії судами задоволено в повному обсязі, ще 5 перебувають на розгляді в Сокальському районному суді.

В порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено подання в Поторицьку сільську раду, за результатами розгляду якого скасовано рішення сільської ради прийняте в умовах конфлікту інтересів.

Впродовж І півріччя 2017 року проведено комплексні перевірки Сокальської виправної колонії № 47 та ізолятора тимчасового тримання Сокальського відділення поліції. Реагуючи на виявлені порушення законодавства, що обмежують конституційні права громадян, внесено 12 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 службову особу.

Реалізуючи представницькі повноваження впродовж 2017 року Сокальським відділом Червоноградської місцевої прокуратури до судів пред’явлено 12 позовних заяв на суму 4.6 млн. грн., задоволено судами 8 позовних заяв на суму 4 млн. грн., реально виконано судових рішень на суму 2.6 млн. грн.

Так, Сокальським відділом місцевої прокуратури пред’явлено позов у сфері захисту комунальної власності до господарського суду Львівської області в інтересах Сокальської районної ради про стягнення заборгованості з ТзОВ «Скорпіон» по сплаті концесійних платежів  в сумі 1,18 млн.грн., розірвання концесійного договору на об'єкт комунальної власності територіальної громади Сокальського району Львівської області - цілісний майновий комплекс кінотеатру та гаражів за адресою м.Сокаль,                      вул Шептицького, 72, площею 1124,5 кв.м., вартістю 2,676 млн.грн. 21.02.2017 рішенням  Господарського суду Львівської області вказаний позов задоволено повністю.

Актом приймання-передачі від 23.05.2017 територіальній громаді повернуто цілісний майновий комплекс кінотеатру та гаражів.